Anasayfa   /    Sağlık    /    LÖSEV’den sevindirici haber… Lösante’ye ruhsat veriliyor

LÖSEV’den sevindirici haber… Lösante’ye ruhsat veriliyor

-

SAĞLIK      26 Subat 2019 - 12:12     392     0

LÖSEV’den sevindirici haber… Lösante’ye ruhsat veriliyor

Dün, Sağlık Bakanlığı önünde LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı) tarafından önemli ve sevindirici bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre kamu hastanesi gibi çalışan, parasız hizmet veren özel hastane sistemi Lösante’ye ruhsat verilecek. Tüm Türkiye’nin ihtiyacı olan çocuklardan yetişkin hastalara kadar, teşhisten tedaviye bütün imkânları barındıran Lösante artık tam kapasite hizmet verebilecek. Yapımı 2015 tamamlanan ancak tamamına ruhsat verilmediği için tam kapasite çalışamayan Lösante hastanesi tam ruhsatına 5 iş günü içinde kavuşuyor.

Avrupa’nın ilk, Türkiye’nin en donanımlı lösemili çocuklar kenti ve Multidispliner Hastanesi Lösante’ye 400 yataklı olmasına rağmen yalnızca 75 yatak için ruhsat verilmişti ve hastane tam kapasitesini kullanamadığı için adeta çürümeye bırakılmıştı. ‘Bir tuğla da siz koyar mısınız?’ duyurusuyla milyonlarca bağışçıya ulaşan proje ile ilgili bugün açıklama yapan LÖSEV, sevindirici haberi verdi.

KAMU HASTANESİ GİBİ ÇALIŞAN PARASIZ HİZMET VEREN ÖZEL HASTANE GELİYOR

Yıllardır %20 kapasite ile çalıştırılan, tam donanımlı hazır bekleyen 400 yatak sayısından yalnızca 75’ine hasta yatırma izni verilip 325’i boş bekletilen yoğun bakım servisleri, ameliyathaneleri, radyoterapi (ışınla kanser tedavisi) ve yetişkin kemik iliği nakli servisleri tam donanımlı hazır olmasına rağmen ruhsat verilmediği için 2 yılı aşkın süredir boş bekletilen, kullandırılmayan, çürümeye bırakılan kalp anjiyografi cihazına bile ruhsat verilmediği için kullanılamayan ve kalp damar cerrahisi kliniği ile yoğun bakım servisleri açılamayan kanser tedavisinde çok önemli bir cihaza sahip olunmasına rağmen çalışamayan radyoterapi kliniğimize de ruhsat verildiği takdirde Lösante Hastanesi artık tam kapasite çalışacaktır.

Sağlık Bakanlığı'nın ekteki yazılarımıza bakan adına yazdığı yazıda ‘Kamu hastanesi gibi hiçbir ilave ücret almaksızın sunmayı taahhüt ettiğiniz takdirde talepleriniz tekrar değerlendirilecektir.’ cevabı sevindiricidir.

LÖSEV’in tek derdi daha fazla lösemili ve kanserli çocuğumuzun hayatını kurtarmaktır. Biz çocuk ve yetişkin kanser veya kalp veya yoğun bakım bekleyen hastamızı %100 başarı ile tedavi etmek istiyoruz. Elbette özel bir hastanenin doktor maaşlarının, elektrik, kira, ısıtma, sterilizasyon, güvenlik, yemek, temizlik, ulaşım gibi tüm giderlerinin
devlet tarafından karşılandığı vergi vermeyen, tıbbi cihaz, tıbbi malzeme, bakım, onarım gibi giderler ödemeyen kamu hastanesi gibi çalışması imkânsızdır. elbette bu koşullarda %92 tedavi başarısını aşıp %100 başarıya ulaşmak olanak dışıdır. Ama LÖSEV tam 20 yıldır imkânsızları başarıyor. Sağlık Bakanlığı’nın bu teklifi karşısında da LÖSEV’in cevabı ‘Teklifinizi kabul ediyoruz ve tam ruhsat + tam doktor kadrosu bekliyoruz’ sözümüz sözdür. 5 iş günü içerisinde tam ruhsatımızı bekliyoruz. Herkes sözünde dursun ve artık bu sorun kökünden çözülsün. Artık daha fazla çocuğumuzu ve hastamızı kaybetmeyelim!

Milletin tuğlaları ile yapılmış olan Avrupa’nın ilk ülkemizin en donanımlı LÖSEV Sağlık Kenti artık tam kapasite çalışsın. Artık lösemi ve kanser değil, Türkiye kazansın. Artık Sağlık Bakanlığı tam ruhsat versin de hayat kurtarmaya devam edelim.”

(HABER MERKEZİ)

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ