Anasayfa   /    Güncel    /    CHP Cumartesi akşamı Aşağı Zaferiye Mahallesindeydi

CHP Cumartesi akşamı Aşağı Zaferiye Mahallesindeydi

---

GÜNCEL      26 Mart 2019 - 00:38     293     0

CHP Cumartesi akşamı Aşağı Zaferiye Mahallesindeydi

Cumhuriyet Halk Partisi mahalle gezilerine Aşağı Zaferiye Mahallesinden devam etti. CHP Keşan ilçe başkanı Özgür Heves Yıldız, İYİ Parti Keşan ilçe başkanı Zafer Sarıkeçe, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Millet İttifakı Keşan Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı, İl genel ve Belediye Meclis üyesi adaylarının katılımıyla, seçim bürosu önünde toplanılarak Anafartalar Caddesi üzerinden yürüyüş gerçekleştirildi.

Programda ilk sözü CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız aldı.

YILDIZ: “PAZARDA

BİBERİ 15 LİRADAN

ALMAK ZORUNDA KALIYORSAK,

BU HALK SİZE OY VERMEYECEK”

Mahalle yürüyüşlerimiz çerçevesinde bu akşam Aşağı Zaferiye Mahallemizin konuğuyuz. Seçim büromuzdan buraya kadar bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. Önümüzdeki hafta yapılacak olan seçimde, mevcut siyasal iktidara bir uyarıda bulunacağız, yanlış yaptıklarını söyleyeceğiz. Bizlere kumpaslar kurup saldırıyorlar. Genel başkanlarımıza, adaylarımıza iftira atıyorlar. Bunların sebebi anket sonuçlarındaki oy oranlarının düşününü görmeleridir. Pazarda biberi 15 liradan almak zorunda kalıyorsak, bu halk size oy vermeyecek. Emeklilikte yaşa takılan 3 milyonun üzerindeki kişiyi buradan anmak istiyorum. 30 yıldır prim ödüyorlar, kendilerine söz verildiği halde emekli olamıyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi partinin verdiği önergeleri diğer partiler reddediyor. Mağdur olan insanlar var bu 3 milyon insan size oy vermeyecek. 2 bin lira ile kira yakıt ödeyen, çocuk okutan, geçinmeye çalışan insanlarımız borç batağı içinde bu insanlar size oy vermeyecekler. Ulusal basında göremediğimiz bir olaydan bahsetmek istiyorum. Tank palet fabrikasını Katarlılara satıyorlar, o fabrikadaki işçiler ve mühendisler “biz devletin, ordunun sırlarını Araplarla Katarlılarla paylaşamayız, biz burada çalışamayız” diyerek tayinlerini istediler. Buradan yedi yüz tane işçi ve mühendise selam olsun, iyi ki varsınız halk arkanızda.

Daha sonra söz alan Zafer Sarıkeçe şunları söyledi:

SARIKEÇE: “BİZLER

İYİ PARTİ OLARAK

MAKAMLARI

TEKMELEYEREK

GELDİK BURALARA”.

Biz buraya Şenol başkanımın dürüstlüğünü anlatmaya gelmedik, çünkü onun dürüstlüğünü herkes biliyor. Projelerinin de ne olduğunu herkes biliyor, öyle “onu yapacağım, bunu yapacağım” diyerek insanların gözünü boyayacak projeler değil. Gerek kendisine gerek meclis üyelerinin hepsine tek tek kefilim. Biliyorum ki beş yılın sonunda karşınıza çıktığımız zaman, yine aynı şekilde alnımız ak gönlümüz pak olacak. Söylediklerine göre seçimden sonra iki buçuk milyon insanımıza iş imkanı sağlanacakmış. İktidarın başısın şimdi sağla, tutan mı var? Bizde teşekkür edelim, alkışlayalım. Aynı vaatlere burada da kulağımıza geliyor. Diğer belediye başkanı adayımızın “Keşan’ı uçuracağı”, “beş bin kişiye istihdam sağlayacağı” gibi şeyler duyuyoruz. Sanki o fabrikaları kendi cebinden kuracak, bu laflara karnımız tok. Son olarak İyi partinin sadece yönetim kadrosunun Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifakta olduğunu, İyi partiye gönül veren insanların tamamen cumhur ittifakına destek olacağı konuşuluyor. Bu konuda şunu söylemem lazım: “Tekeden süt çıkmaz”, bizden size hayır gelmez. Bizler İyi parti olarak makamları tekmeleyerek geldik buralara. Sayın genel başkanım makam mevki dinlemeden buralara geldi. Bırakın sayın Helvacıoğlu’nu, onun kralına eyvallah etmedi. O yüzden bizden size hayır gelmez.

Aslında daha çok söylenecek şey var ama bizim derdimiz kavga etmek değil, biz ülkeyi yönetmeye talip olduğumuzu söylemek istiyoruz. Zaten kavganın sebebi de bu onlar çıkıp aday olduğu zaman vatansever, ülkücü, memleketini seven ama biz yönetmeye talip olduğumuz zaman “vatan haini”, “illet”, “zillet” oluyoruz. Bu kelimelerin hepsini kendilerine iade ediyoruz. Emin olun onlardan çok daha iyi vatanda yönetiriz, çok daha iyi millete ve bayrağa sahipte çıkarız. Artık yolun sonu görünüyor çünkü, yerel seçimle gelmişlerdi inşallah yine bir yerel seçim ile gidecekler.

Programın devamında CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu söz alarak şunları dile getirdi.

GAYTANCIOĞLU: ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL AYDINDIK BİR GELECEK KURACAĞIZ, BU ÜLKE YENİDEN ÜRETECEK

Bundan on yedi sene önce geldiler, yoksulluğu kaldıracağız dediler, herkes yoksullaştı bu ülkede, kimse mutlu değil. Yasakları kaldıracağız dediler, eskiye göre daha fazla yasak var, herkes telefonlarının dinlendiğini hissediyor, çekiniyor. Son olarak yolsuzluğa gelelim, ülkemizde o kadar çok yolsuzluk var ki, cebimizden çıkan ama bizim geçmediğimiz köprüler var. Hiç geçmediğimiz köprülere yedi buçuk milyar lira para ödedik. Bu ülke kolay kurulmadı, bir Kurtuluş Savaşı verdik. Kuva-yi Milliye ruhuyla İyi partili arkadaşlarla beraber hareket ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği tehlikede, çocuklarımız için çalışıyoruz, torunlarımız için bir gelecek kurmaya çalışıyoruz başka bir derdimiz yok. Türkiye Cumhuriyeti’nin beka sorunu da yok, ama herkesin bir bakiye sorunu var. İşte bu sorunu 31 Mart’ta sandığa gidip Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vererek hep birlikte çözeceğiz. Çocuklarımıza güzel aydındık bir gelecek kuracağız, bu ülke yeniden üretecek. Önümüzdeki seçimler gerçekten önemli, Türkiye’nin geleceğini yeniden kuracağız. Adalet ve Kalkınma partili arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Adalet ve Kalkınma partisine oy vermiş olabilirsiniz emeklinin, işçinin, çiftçinin durumunu görmüyor musunuz? Yoksullaştığımızı, işsiz sayısının arttığını hissetmiyor musunuz? O zaman partinize bir ceza verin, bu sefer oy vermeyin. Durumuzdan memnunsanız, işler çok iyi diyorsanız bize oy vermeyin ama eğer mutsuzsanız, yoksullaştığınızı hissediyorsanız, her geçen gün çocuklarınızın geleceğinden kaygı duyuyorsanız çözüm Cumhuriyet Halk Partisi diyerek bize oy verin.

Gaytancıoğlu’nun ardından söz alan Millet İttifakı Keşan Belediye Başkan Adayı Şenol YALI konuşmasında;

YALI: “BEN ROZETİMİ SEÇİM ARİFESİNDE TAKMADIM YİRMİ BEŞ YILDIR GÖĞSÜMDE ONUR VE GURURLA TAŞIYORUM”.

Daha huzurlu, daha mutlu, daha güzel bir Keşan için zamanı geldi, bu kente mimar eli değecek Keşanlının yüzü gülecek. Şirket yönetme mantığıyla profesyonel yöneticilik değil, sosyal belediyecilik anlayışını ilke edinip Keşan’ımızı hep birlikte yöneteceğiz. Bina diken değil, ağaç diken bir belediye başkanı olacağım. An itibariyle herkesin “iyi ki Keşan’da yaşıyorum” diyeceği bir Keşan yaratmak için çalışmalarımıza başladık. Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz, ben rozetimi seçim arifesinde takmadım yirmi beş yıldır göğsümde onur ve gururla taşıyorum, Atatürkçülük öyle seçim zamanları olmaz. Çünkü bu parti savaş meydanlarında kuruldu, Anafartalar cephesinde Kuva-yi Milliyecilerle kuruldu, yüksek katlı rezidansların avukatlık bürolarında kurulmadı bu parti. Keşan için Millet İttifakı olarak karşınızdayız, İyi partili arkadaşlarımızla bir aradayız. Yirmi beş tane meclis üyelerimizin içinde beş tane İyi partili arkadaşımız var. Her iki partinin ilçe başkanları ve il yöneticilerimizle yaptığımız toplantıda, kaç kişiyle ittifak kuracağımız, kimler olacağı, kaçıncı sırada olacağıyla ilgilenmedik. Görüşmemiz beş dakika dahi sürmedi çünkü Atamız yıllar önce bir söz etmiş “Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır” bizde bu anlayışla bir araya geldik.

Dedi ve projelerini halka tanıttı. Proje sunumunun ardından beş yıl boyunca Keşan’ı yönetmeye talip olan Belediye Meclis üyeleri halka tanıtıldı ve program sona erdi. Coşkulu kalabalık Anafartalar caddesi üzerinden Ali Paşa Halk çarşındaki seçim bürosuna doğru harekete geçti. Burada geleneksel hale gelmiş olan “her gece buradayız” çağrısının ardından yarın akşam aynı saatte aynı yerde toplanmak üzere dağıldı.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

BAKMADAN GEÇMEYİN
2018-2019 Eğitim Öğretim yılı biterken, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) haftasonu yapıldı.  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM) düzenlediği, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS-2019) 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi 15 Haziran 2019 Cumartesi günü, YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) ise 16 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleşti.  3 oturumda oluşan sınav öğrenciler ve veliler tarafından stresli bir şekilde geçti.  Sınav sırasında bazı veliler öğrenciler için Kur’an okudu.  “BİR ÖĞRENCİ SINAVA ALINMADI” Sınava yetişmek için taksi ile son anda sınav yerine gelen öğrenci, görevliler tarafından sınava alınmadı. Taksiden inen öğrenci koşarak sınava gireceği binaya giderken ayağı takıldı. Yere düşmeden kendisini toparlayan öğrenci sınav binasına koştu. Güvenlik görevlileri tarafından içeri alınan fakat sınav salonundaki görevliler tarafından sınava alınmayan öğrenci dışarı çıktı. Dışarı çıkan öğrenci veliler tarafından hüzünle karşılandı. Sınava alınmayan öğrenci ağlarken, etrafta bulunan veliler de ağladı. “HAYATIMIZ RESMEN BU SINAVA BAĞLI” Sınav sonunda öğrencilerin bazıları ağlayarak, bazıları gülerek çıktı. Öğrenciler sınavdan çıkınca şu yorumları yaptılar: “Sınava ilk defa girdim. Çok heyecanlıydım. Çok farklı bir his içindeyim, gelecekteki hayatımız resmen bu sınava bağlı. Türkçe çok çelişkiliydi, iki şık arasında çok git gel yaşadım. Stresten zamanımı yetiştiremedim. Ben dâhil tüm öğrenciler için hayırlı olsun, inşallah herkes hedefindeki bölümü kazanır.” “DAHA ÖNCEDEN BİLİNÇLİYDİK” İkinci defa ve kendini denemek için sınava giren öğrenciler ise, “Daha az stres yaşadım. Daha önceden bilinçliydik. Türkçe sorularını çözerken çelişki ve zaman kaybı yaşadım. Bir yılın emeklerini az bir zaman sonra öğreneceğiz. Sonuç herkes için hayırlı olur inşallah.” diye konuştular.   (GİZEM GÖRÜR)

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı biterken, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) haftasonu yapıldı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM) düzenlediği, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS-2019) 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi 15 Haziran 2019 Cumartesi günü, YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) ise 16 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleşti. 3 oturumda oluşan sınav öğrenciler ve veliler tarafından stresli bir şekilde geçti. Sınav sırasında bazı veliler öğrenciler için Kur’an okudu. “BİR ÖĞRENCİ SINAVA ALINMADI” Sınava yetişmek için taksi ile son anda sınav yerine gelen öğrenci, görevliler tarafından sınava alınmadı. Taksiden inen öğrenci koşarak sınava gireceği binaya giderken ayağı takıldı. Yere düşmeden kendisini toparlayan öğrenci sınav binasına koştu. Güvenlik görevlileri tarafından içeri alınan fakat sınav salonundaki görevliler tarafından sınava alınmayan öğrenci dışarı çıktı. Dışarı çıkan öğrenci veliler tarafından hüzünle karşılandı. Sınava alınmayan öğrenci ağlarken, etrafta bulunan veliler de ağladı. “HAYATIMIZ RESMEN BU SINAVA BAĞLI” Sınav sonunda öğrencilerin bazıları ağlayarak, bazıları gülerek çıktı. Öğrenciler sınavdan çıkınca şu yorumları yaptılar: “Sınava ilk defa girdim. Çok heyecanlıydım. Çok farklı bir his içindeyim, gelecekteki hayatımız resmen bu sınava bağlı. Türkçe çok çelişkiliydi, iki şık arasında çok git gel yaşadım. Stresten zamanımı yetiştiremedim. Ben dâhil tüm öğrenciler için hayırlı olsun, inşallah herkes hedefindeki bölümü kazanır.” “DAHA ÖNCEDEN BİLİNÇLİYDİK” İkinci defa ve kendini denemek için sınava giren öğrenciler ise, “Daha az stres yaşadım. Daha önceden bilinçliydik. Türkçe sorularını çözerken çelişki ve zaman kaybı yaşadım. Bir yılın emeklerini az bir zaman sonra öğreneceğiz. Sonuç herkes için hayırlı olur inşallah.” diye konuştular. (GİZEM GÖRÜR)

GÜNÜN MANŞETLERİ

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı biterken, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) haftasonu yapıldı.  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM) düzenlediği, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS-2019) 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi 15 Haziran 2019 Cumartesi günü, YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) ise 16 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleşti.  3 oturumda oluşan sınav öğrenciler ve veliler tarafından stresli bir şekilde geçti.  Sınav sırasında bazı veliler öğrenciler için Kur’an okudu.  “BİR ÖĞRENCİ SINAVA ALINMADI” Sınava yetişmek için taksi ile son anda sınav yerine gelen öğrenci, görevliler tarafından sınava alınmadı. Taksiden inen öğrenci koşarak sınava gireceği binaya giderken ayağı takıldı. Yere düşmeden kendisini toparlayan öğrenci sınav binasına koştu. Güvenlik görevlileri tarafından içeri alınan fakat sınav salonundaki görevliler tarafından sınava alınmayan öğrenci dışarı çıktı. Dışarı çıkan öğrenci veliler tarafından hüzünle karşılandı. Sınava alınmayan öğrenci ağlarken, etrafta bulunan veliler de ağladı. “HAYATIMIZ RESMEN BU SINAVA BAĞLI” Sınav sonunda öğrencilerin bazıları ağlayarak, bazıları gülerek çıktı. Öğrenciler sınavdan çıkınca şu yorumları yaptılar: “Sınava ilk defa girdim. Çok heyecanlıydım. Çok farklı bir his içindeyim, gelecekteki hayatımız resmen bu sınava bağlı. Türkçe çok çelişkiliydi, iki şık arasında çok git gel yaşadım. Stresten zamanımı yetiştiremedim. Ben dâhil tüm öğrenciler için hayırlı olsun, inşallah herkes hedefindeki bölümü kazanır.” “DAHA ÖNCEDEN BİLİNÇLİYDİK” İkinci defa ve kendini denemek için sınava giren öğrenciler ise, “Daha az stres yaşadım. Daha önceden bilinçliydik. Türkçe sorularını çözerken çelişki ve zaman kaybı yaşadım. Bir yılın emeklerini az bir zaman sonra öğreneceğiz. Sonuç herkes için hayırlı olur inşallah.” diye konuştular.   (GİZEM GÖRÜR)

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BİTERKEN, YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) HAFTASONU YAPILDI. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI'NIN (ÖSYM) DÜZENLEDİĞİ, YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS-2019) 1. OTURUM TEMEL YETERLİLİK TESTİ 15 HAZİRAN 2019 CUMARTESİ GÜNÜ, YKS 2. OTURUM ALAN YETERLİLİK TESTLERİ (AYT) VE YKS 3. OTURUM YABANCI DİL TESTİ (YDT) İSE 16 HAZİRAN 2019 PAZAR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİ. 3 OTURUMDA OLUŞAN SINAV ÖĞRENCİLER VE VELİLER TARAFINDAN STRESLİ BİR ŞEKİLDE GEÇTİ. SINAV SIRASINDA BAZI VELİLER ÖĞRENCİLER İÇİN KUR’AN OKUDU. “BİR ÖĞRENCİ SINAVA ALINMADI” SINAVA YETİŞMEK İÇİN TAKSİ İLE SON ANDA SINAV YERİNE GELEN ÖĞRENCİ, GÖREVLİLER TARAFINDAN SINAVA ALINMADI. TAKSİDEN İNEN ÖĞRENCİ KOŞARAK SINAVA GİRECEĞİ BİNAYA GİDERKEN AYAĞI TAKILDI. YERE DÜŞMEDEN KENDİSİNİ TOPARLAYAN ÖĞRENCİ SINAV BİNASINA KOŞTU. GÜVENLİK GÖREVLİLERİ TARAFINDAN İÇERİ ALINAN FAKAT SINAV SALONUNDAKİ GÖREVLİLER TARAFINDAN SINAVA ALINMAYAN ÖĞRENCİ DIŞARI ÇIKTI. DIŞARI ÇIKAN ÖĞRENCİ VELİLER TARAFINDAN HÜZÜNLE KARŞILANDI. SINAVA ALINMAYAN ÖĞRENCİ AĞLARKEN, ETRAFTA BULUNAN VELİLER DE AĞLADI. “HAYATIMIZ RESMEN BU SINAVA BAĞLI” SINAV SONUNDA ÖĞRENCİLERİN BAZILARI AĞLAYARAK, BAZILARI GÜLEREK ÇIKTI. ÖĞRENCİLER SINAVDAN ÇIKINCA ŞU YORUMLARI YAPTILAR: “SINAVA İLK DEFA GİRDİM. ÇOK HEYECANLIYDIM. ÇOK FARKLI BİR HİS İÇİNDEYİM, GELECEKTEKİ HAYATIMIZ RESMEN BU SINAVA BAĞLI. TÜRKÇE ÇOK ÇELİŞKİLİYDİ, İKİ ŞIK ARASINDA ÇOK GİT GEL YAŞADIM. STRESTEN ZAMANIMI YETİŞTİREMEDİM. BEN DÂHİL TÜM ÖĞRENCİLER İÇİN HAYIRLI OLSUN, İNŞALLAH HERKES HEDEFİNDEKİ BÖLÜMÜ KAZANIR.” “DAHA ÖNCEDEN BİLİNÇLİYDİK” İKİNCİ DEFA VE KENDİNİ DENEMEK İÇİN SINAVA GİREN ÖĞRENCİLER İSE, “DAHA AZ STRES YAŞADIM. DAHA ÖNCEDEN BİLİNÇLİYDİK. TÜRKÇE SORULARINI ÇÖZERKEN ÇELİŞKİ VE ZAMAN KAYBI YAŞADIM. BİR YILIN EMEKLERİNİ AZ BİR ZAMAN SONRA ÖĞRENECEĞİZ. SONUÇ HERKES İÇİN HAYIRLI OLUR İNŞALLAH.” DİYE KONUŞTULAR. (GİZEM GÖRÜR)