Anasayfa   /    Güncel    /    Aras’tan Helvacıoğlu’na: “Biz bunu maksadını aşan bir ifade olarak kabul ediyoruz”

Aras’tan Helvacıoğlu’na: “Biz bunu maksadını aşan bir ifade olarak kabul ediyoruz”

-

GÜNCEL      29 Mayis 2019 - 14:34     632     0

Aras’tan Helvacıoğlu’na: “Biz bunu maksadını aşan bir ifade olarak kabul ediyoruz”

S.S. Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatif Başkanı Av. H. Yaşar Aras 26 Mayıs 2019 Pazar günü yapılan S.S. Erikli Sahili Turizmi Geliştirme Kooperatifi genel kurulu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aras, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun 27 Mayıs 2019 Pazartesi günü gerçekleştirdiği basın açıklamasında kooperatif hakkında söylemlerini de cevaplandırdı. Aras, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun konuya yönelik açıklamalarına karşı teşekkür ederek şunları söyledi: “Sayın Belediye Başkanının, 26 Mayıs 2019 günü yapılan S.S. Erikli Sahili Turizmi Geliştirme Kooperatifin genel kurulu ile ilgili açıklama yapmasını takdir ve şükran ile karşılamaktayız. Bunu başkanın, Erikli Sahili’ne olan duyarlılığının bir göstergesi olarak kabul ediyoruz. Belediye Başkanı 2. yönetimin yarışa girdiğini beyan etmiştir. Seçimin zaten kendisi bir yarıştır. Yerel seçimlerde de yarışan bizzat kendisidir. Dolayısıyla bunun garipsenecek bir hali yoktur. Belediye Başkanı, ‘Erikli’yi düşünen yok’ ifadesini kullanmıştır. Biz bunu maksadını aşan bir ifade olarak kabul ediyoruz. Erikli’deki su, arıtma, kanalizasyon, yol hizmetleri ve çıkan dal budakların kaldırılması kooperatif tarafından yapılmıştır. Kooperatif bir şehir niteliğindeki Erikli’nin alt yapı hizmetlerini vermiştir. Tüm bunlara rağmen ‘Erikli’yi düşünen yok’ ifadesi gerçekle bağdaşmamaktadır. Yapılan her şey göz önündedir. Nitekim başkan konuşmasında eski ve yeni yöneticilere hizmetlerinden dolayı teşekkür etmiştir. Ayrıca yine kendi ifadesinde de ‘İlçemiz mücavir alanı Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifince yapılan içme suyu kanalizasyon, atık su, arıtma tesislerinin…’ demek suretiyle kooperatifin azımsanmayacak hizmetlerini kabul etmiştir. Erikli düşünülmemiş olsa bu hizmetler verilmezdi.”

“HİZMETLERDEN KİM KAÇIYORSA KAYBEDEN O OLACAKTIR”

İsteklerinin, Keşan Belediyesi ile beraber omuz omuza hizmet etmek olduğunu belirten Aras açıklamasına şu şekilde devam etti: “Bu bir Erikli’ye hizmet yarışıdır. Bizim anlayışımız budur. Bu anlayışımız dışında hiçbir düşüncemiz yoktur. Geçmişte yapmış olduğumuz hizmetler yapacaklarımızın teminatıdır. İsteğimiz odur ki belediyemizin bizimle beraber omuz omuza hizmete devamıdır. Bu hizmetlerden kim kaçarsa inanıyoruz ki, sonunda kaybeden o olacaktır. Halka hizmet hakka hizmet anlayışı ile yolumuza devam edeceğiz.”

“HİZMET İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETME ZORUNLULUĞU VARDIR”

Belediye ile kooperatifin birbirinin tamamlayıcısı olduğunu söyleyen Aras açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Bilinmesi gerekir ki, belediye ile kooperatif birbirinin tamamlayıcısıdır. Hizmet için birlikte hareket etme zorunluluğu vardır. Tüm tarafların da bu bilinçle olduklarına ve buna uygun hareket edeceklerine şüphemiz yoktur. Erikli ile yapılacak işleri görüşmek üzere en kısa zamanda Belediye Başkanımızdan randevu alınarak kendisi ziyaret edilecek ve müşterek çalışmalarımız ile ilgili yol haritası birlikte değerlendirilip belirlenecektir.”

(GİZEM GÖRÜR)

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ