Bugun...

VATANDAŞ MEKTUBU
TORBACILAR UTANMASA STANT KURUP SATACAK!..
Tarih: 08-02-2017 00:07:00 Güncelleme: 08-02-2017 00:07:00


Vatandaşım soruyor; ‘Ne olacak bu gençlerin hali’ diye. Doğal olarak bonzai denilen uyuşturucu maddeye nasıl bu kadar kolay ulaşabildiklerini merak ediyor. Bazı vatandaşlarımız ise çoluk çocuğu ile dalaşmaya başladıklarını, evlerinde huzur kalmadığını söylüyor. Korkudan yalnız bir yere gitmelerine izin vermiyorlarmış, o nedenle de evde huzursuzluk başlamış. İlgililer neden sessizmiş, neden önlem alınamıyormuş, kimmiş bu satıcılar, neden yakalanamıyormuş. Bu ve benzeri soruları merak ediyor vatandaşımız tedirginliklerini dile getiriyor.

Valla ne demeli ki… Son bir hafta içinde köşe yazılarımın da konusu bonzai üzerineydi. Aklımın erdiği, kalemimin yettiği kadar anlatmaya, durumun ciddiyetini ortaya koymaya çalıştım. Bunun konferans vs. ile olmayacağını, zaten bu tür etkinliklere protokolden başka kimsenin ilgi göstermediğini söyledim. Uyuşturucu kullanan gençlerin tespit edilip, tedavilerinin sağlanması, torbacılar üzerinde de ciddi bir çalışma yapılması tavsiyesinde bulundum.

Daha ne diyebilirim ki… Yine de bir nebze şanslı hissediyorum kendimizi. Bereket Keşan’da artık festival yapılmıyor. Maazallah festival yapılsa, hani stantlar açılıyor ya… Bu torbacılar utanmayıp stant kiralayacak ve satışını bağıra bağıra yapacak!.. Bu yazı 2063 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI