Bugun...

VATANDAŞ MEKTUBU
İTİNAYLA VATANDAŞI OYALAMAK!
Tarih: 06-02-2017 01:04:00 Güncelleme: 06-02-2017 01:04:00


Keşanlı vatandaşımız gazetemiz aracılığı ile Keşan Belediyesi ilgililere mektup yazmış. Mektubunda da yetkililer tarafından Keşan’ın imar planları ile ilgili verdikleri sözü anımsatmış.

Bu vatandaşımız verilen söz ve bu yöndeki düşüncelerini şöyle ifade etmiş:

“Her şeyden öte daha yeni sorunlara gelmeden eskileri unuttu vatandaşımız. Keşan'ın imar planlarının en son 1984'te yapıldığını unuttunuz mu? Bununla ilgili güncel planlar yapılacak deniyor 5 yılı aşkın bir süredir. Belediyemizin bu konuya bakış açısı neydi peki? İtinayla vatandaşı oyalamak!

Çok değil yakın bir süre önce, daha geçtiğimiz yaz, Belediye Başkanımız Keşan FM'de radyo programında kendinden son derece emin bir şekilde bir vatandaşımızın sorduğu soruya ‘Vatandaşımıza müjdeyi verelim bu yaz imar planları nihayete eriyor, sonuçlandırıyoruz şimdiden hayırlı olsun(!)’ dedi. Aradan kaç ay geçtiğini saymaya gerek var mı? Neredeyse her ay bu konuyu ilgili birimlere sorduğumda ha oldu ha olacak, şöyle ertelendi böyle ertelendi, diye diye aylar ötesine geldik. Peki ya sonuç? Şubat ayı meclis gündeminde bile bahsi geçmiyor. Haritaların çizimi, geçtiğimiz yılın Sonbahar aylarında bitti. Üzerinden bunca zaman geçtiği halde bu planlar neden onaylanmıyor? Top İller Bankası'ndan da çıktı. Belediyemizin iş bitiriciliğinde mi bir sıkıntı var yoksa ilgili birimler işi sebepli ya da sebepsiz yere sürekli erteliyorlar mı? Yıl 2017. 1984'ten kalma planlardan bahsediyorum. Bu işte bir iş var. Ama ne? Durum siyasi ya da partisel boyutta bir durum değil. Bu halka hizmettir ve bu hizmet yüze yüze kuyruğuna gelindiği halde öteleniyor. Bu insanlar yine ‘az kaldı’, ‘bitmek üzere’, ‘öteki ay bitiyor’ gibi oyalamalara doydu artık. Umarım birileri bu işi artık bağlayabilecek sorumluluğu üstlenir. Selam ve minnetle…”

Ne diyeyim be vatandaşım, umarım ilgililerden soruna bir cevap gelir… Ben ise ancak, ‘Söz vermek bir, dönmek iki!’ diyebilirim… Bu yazı 1873 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI