Bugun...

VATANDAŞ MEKTUBU
İNŞALLAH HAYIRLARA VESİLE OLUR!
Tarih: 04-03-2017 00:01:00 Güncelleme: 04-03-2017 00:01:00


Yaşlı ve emekli bir amcamız yazmış bu mektubu bana… Anayasa değişikliğinin oylanacağı 16 Nisan referandumundan önce, tercihinin gerekçelerini dile getirmiş…

Amcam, aynen şöyle demiş mektubunda: “Bu yeni Anayasa referandum sürecine başlandığından beri ne gece ne gündüz gözüme uyku girmiyor. Sağa koyuyorum olmuyor, sola koyuyorum olmuyor. Ne yapacağını bilmeyen, yolunu kaybetmiş bir insan gibiyim.

Ben, bu güzel vatanda doğdum, büyüdüm. Bu güzelim yurdun havasını teneffüs ettim, suyunu içtim, ekmeğini yedim. Bu yurdun acılı, tatlı zamanlarını yaşadım. Çünkü burası benim Anavatanım. Düşündüm, taşındım ve bir karar aldım. Mesele vatansa ve onun üzerinde yaşayan insanlarsa başka şeylere gerek yok. 15 yıldır, tek başına ülkemizi yönetenler hep kandırıldıklarını söylüyorlar. Kimler tarafından; FETÖ’cüler, PKK’lılar, Amerika ortak pazar ülkeleri, Esat ve diğer güçler. Peki, sizi kandıranlar bu güzelim yurdun insanlarını da kandırmış olmuyorlar mı? Kandırıldığınızı da hiç çekinmeden söylüyorsunuz. 15 yıllık iktidarımızda zaten en doğru söylediğiniz de bu!

İşte bu nedenle gereği düşünüldü. Kararım: Bu ülkeyi seven bir vatandaş olarak, bu insanları yöneten AK Parti ve yöneticilerinin bir daha aldatılmalarına gönlüm razı gelmiyor! Ben işte bu gerekçelerle ‘hayır’ diyeceğim.

Bu yazıyı okuyanlar da adım gibi eminim böyle yapacaklar. Geleceğimizin hayırlara vesile olması dileğiyle, sağlıklı ve başınızın dik olsun.”

Ne diyeyim be amcacığım… İnşallah mektubun hayırlara vesile olur! Saygılarımla… Bu yazı 2077 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI