Bugun...

VATANDAŞ MEKTUBU
FESATLIĞI BIRAKIN, TASARRUFA BAKIN!..
Tarih: 05-01-2017 00:38:00 Güncelleme: 05-01-2017 00:38:00


İlahi sevgili Keşanlılar… Bu aceleniz, telaşınız nedir ki!.. Hem kendinize hem de bana yazık ediyorsunuz!.. Belediye ne zaman sokaklarındaki karı temizleyecekmiş diye soruyor Keşanlılar… Yerler buz tutmuşmuş, çocuklar okullarına giderken düşüp kayıyormuşmuş, yaşlılar kapıdan dışarı çıkamıyorlarmışmış… Bunun için henüz daha gün aymamışken, ben sarımı yutamamışken arıyor bir vatandaşımız... Kafasına taktığı şeye bak!.. Çocukların kıçına bir naylon yalla!.. Kendilerini Uludağ’da kayak yapıyor gibi hissederler!.. Yaşlıların dışarıda işi ne!.. Kapasınlar g.t’lerini otursunlar evlerinde!.. Sıcak döşekte yatmak varken b.k’mu arayacaklar dışarıda!.. Kadın dizini kırıp otursun, kocasını beklesin evinde!.. Nedir bu feveranınız Allah aşkına sabah sabah!.. Karı görene kadar gördük alimallah!.. Belediye size ne yapsa yaranamaz vallah!.. Belediye ilgilileri, vatandaşı doya doya kar görsün diye sabırla beklerken(!), sizin içinizdeki fesatlıkta yetti artık billah!..

İlahi sevgili Keşanlılar… Anladınız mı yandaşlık nasıl bir şey!.. Lehinize olan her şeyi aleyhinize çevirmek mümkün!.. Tam da siyasiler gibi!.. Çevir kazı yanmasın misali!.. Yukarıda çizdiğim tablo ile sizi haksız belediyeyi de haklı konuma çeviriverdim!.. Bunlar politik söylemler!.. Merak ettim insanın kendisinin bile inanmadığı şeyi başkalarına yutturması nasıl oluyor diye!.. İkna kabiliyetimi tarttım!.. Bakalım siyasileri dinleye dinleye, yaza yaza bir mesafe almışım mı diye!..

İlahi sevgili Keşanlılar… Ne aceleniz var… Karın yağışının durmasının ardından 3 gün geçti, daha şehir merkezi bile kendine gelemedi!.. Sokakların temizliğinden bahsetmek neyin nesi ki!.. Çocuklar okula gitmesin, yaşlılar dışarı çıkmasın çokta umurlarında sanki!.. Düşüp bi tarafını kırsalar hem de ne üzülürler, üstüne bir de ağıt yakalarlar belki!.. Durun bakalım daha keyifleri gelmedi ki!.. Zaten onların keyifleri gelinceye kadar, Keşan’a bir daha kar yağar!.. Hem bir taşla iki kuş vurmak varken, neden bir taşı bir kuşa harcasınlar!.. Hele hafta sonu beklenen kar yağışı da bir gelip-gitsin, elbet o zaman çaresine bakarlar!.. Fesatlığı bırakın, tasarrufa bakın!.. Ya da her kar yağdığında, arkasından da ‘güneşi ver Allah’ım’ diye duaya yatın!.. Siz uma, Allah vere… Belediyenin eline kalırsanız, sittin sene kar kalkmaz yerden biline!.. Bizimkiler hep rehavet halinde!.. Saygılar ve sevgiler benden size…

 

 Bu yazı 1350 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI