Bugun...

VATANDAŞ MEKTUBU
CANLARI ÖĞLEDEN SONRA ÇEKTİ!..
Tarih: 04-01-2017 00:28:00 Güncelleme: 04-01-2017 00:28:00


Talihin elinde değil, Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün elinde oyuncak olduk!.. Dün sabah da yerler ıslaktı kurumasını bekledi!.. Öbür gün Allah kerim!.. Daha öteye gün keyfi alimiz bilir!.. Daha daha ileri ki gün canımız çekerse!..

Vallahi billahi rezil kepaze olduk!.. Sabah sabah vatandaştan ve esnaftan gelen telefonlarla boğulduk!.. Daha önce kapanacağı duyurulan İnönü Caddesi ve Mercan ile Sebat sokaklarda bir çalışma olmadığını gören vatandaşlar, ‘Ne zaman 1 cadde ve 2 sokak trafiğe kapanacak?’ diye sormaya başladı… ‘1 Ocak tutmadı, 2 Ocak tutmadı, 3 Ocak da tutmadı, darısı kaç Ocak’a!’ diye sordu… Keşan Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından apartman girişlerine yapıştırılan afişleri, whatsapp aracılığı ile gazetemize ulaştırdı… Ulaşım Hizmetlerinin ne denli sağlıklı ulaşım yaptığını kanıtladı!.. Ve tüm bu gelişmeler yaşanırken ilgililer uyandı!.. Öğle şerifleri hayırlı oldu!.. Silkindi, sendeledi, aklını başına getirdi!.. Dün öğleden sonra 2 sokağı trafiğe kapatırken, İnönü Caddesi’ni de akşama bıraktı…

Şimdi sevgili okurlarımız, Keşanlı hemşehrilerimiz… Bizde plan, program yapmak var ama uymak yok!.. Her an her şey olabilir!.. Canları ne zaman çekerse!.. Sabahtan çekmez öğleden sonraya kalır, öğleden sonra çekmez akşama kalır!.. Onların rahatlığını çözdüm ama!.. Hani derler ya, ‘Geç olsun ama güç olmasın!’ diye… Bizim idareciler de bundan pay çıkarıyor kendilerine!.. İyi oluyor be… Ben de paylıyorum gönlümce!.. Hadi yine hareket edin bakalım kafanıza göre… Ben yazarım, koca Keşan’da okur güle güle!..

 

 Bu yazı 1488 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI