Bugun...

VATANDAŞ MEKTUBU
SİZİ GİDİ SİZİ!..
Tarih: 07-01-2017 00:55:00 Güncelleme: 07-01-2017 00:55:00


Keşan Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün içine de benim gibi şeytan mı kaçtı acaba!.. Şeytan onları dürttü, tedbirin nasıl alınacağını gösterdi!.. ‘Meteorolojiyi takip edin, ön hazırlığa geçin’ dedi… Bizimkilerde şeytana uydu, meteorolojiyi takip etti ve vatandaşı uyardı, ‘Mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmayın’ diye… Hani şimdi evde güzel güzel karı izlemek, sıcacık ortamda oturmak, tatilin keyfini çıkarmak varken; yollardaki karı temizlemek, buzu eritmek, vatandaşa kolaylık sağlamak da neyin nesiymiş!.. Kapayın bi tarafınızı oturun işte evinizde!.. Biz gazete basmayalım, bakkal ekmek satmasın, hastalar dişini sıksın ve hastaneye gitmesin, esnaf kepenk kapasın, kimse herhangi bir ihtiyacını karşılayamasın, dirisi de ölüsü de beklesin!.. Belediye de vatandaş da karşılıklı yatsın, büyüsün!.. Karı veren Allah’ım arkasından güneşi de gösterir!.. Allah nasıl verdiyse, temizlemesini de bilir!.. Allah’ın işine karışmak kula yakışır mı?! Bereket yağdı bereket, bırakın kalsın!.. Sizi gidi sizi!.. Bu olasılıkları da düşünerek vatandaşı uyardınız dimi!.. Hem bizim hem de kendinizin selameti açısından!..

Ha bu arada Karayolları da bizim Belediyeden feyz aldı!.. Tedbiri önce ya da kar başladığı gibi almak yerine, bekledi… bekledi… bekledi… ne zamanki karlar buza dönüştü, o zaman hortladı!.. Bu arada trafik felç oldu, araçlar yolda kaldı, kimisi devrildi, kimisi kaydı, kimileri de uzun uzun kuyruklar oluşturdu, Karayolları da aydı(!), kendini yollara attı!.. Ama geçmiş olaydı!.. İş işten geçtikten sonra yapmaya çalıştıkları da işe yaramadı!..

Genelde de yerelde de her zaman yaşanan tablo yaşandı ve kimse şaşırmadı!.. Her zaman olduğu gibi yine beklemedeyiz… Karı veren Allah’ım arkasından güneşi de verir ve kullarını selamete erdirir!..   

 

 Bu yazı 1907 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI