Bugun...

Selim ŞEN
SENİ SEVİYORUM KARICIĞIM
Tarih: 14-02-2017 00:04:00 Güncelleme: 14-02-2017 00:04:00


Sevdiği kişiye “Seni Seviyorum” demek ne kadar zordur bazı erkekler için. Özellikle evlilerde görülür bu hastalık. Hastalık diyorum; çünkü içine kapanıklık, çekingenlik, utangaçlık, toplum içinde konuşamamazlık gibi rahatsızlıktır.

İçinden söylemek gelir sevdiğini hatta bağırmak ama delikanlılığına yediremez. “Seni Seviyorum” kelimesinin yalakalık olduğunu düşünürler.

Çiçek almaya değil, o çiçeği elinde taşımaya korkar olurlar. Çok sıkışıldığında çiçekçi aranır, not yazdırılır ve adrese gösterilir. Uzaktan görmek ister sevdiğine giden çiçeğin verdiği mutluluğu o erkek. Çiçek gönderildiğinde döner durur kafasında eşinin yüzünde doğacak mutluluk ifadesi.

Halbuki çiçeğin güzelliği, sevilen kişi açısından önemli olmadığını bilir bu delikanlılar.

***

Anlatmak istediğim bazı erkekler için en zor gündür Sevgililer Günü. Ne hediye alınacağım, çiçek mi alsam, göndersem mi, işyerine mi göndersem, eve giderken kimse görmeden mi götürsem diye düşünüyor koca gün o adam.

***

Ah bir de şu akıllı telefonlar çıkmasaydı ne olacaktı? Nasıl kutlayacaktık sevdiklerimizin Sevgililer Gününü. En maliyetsiz ve uzaktan nasıl kutlardık Sevgililer Gününü? En az para harcayarak ve en az rezil olduğumuzu düşünerek.

***

Neyse ki herkesin bir sosyal paylaşım hesabı var. Oradan kutlayacak birçok kişi Sevgililer Gününü.

Nihayet benim de bağlı bulunduğum gazetede yazdığım köşem var. Buradan kutlamak isterim ama herkes görecek, elimde taşımaktan utandığım çiçek gibi!

***

Ne diyelim: sevdiğimi herkesin önünde söylemeyi kendime yediremediğim eşime sesleniyorum “SENİ SEVİYORUM KARICIĞIM”, Sevgililer Günün kutlu olsun Bahar Şen.

 

 

 Bu yazı 1902 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI