Bugun...

Selim ŞEN
Polisiye tedbir VAR MI, YOK MU?
Tarih: 06-03-2017 00:32:00 Güncelleme: 06-03-2017 00:32:00


Valiye sorduk: Keşan’da bonzai kullanımı giderek artıyor. Geçler sokaklarda dökülüyor. Bununla ilgili ne gibi çalışmalar yapılıyor, yapılacak mı?

Vali cevapladı: Sadece polisiye tedbirlerle bu mücadeleyi belli bir aşamaya getirebilirsiniz veya azaltırsınız. Vatandaş bize ne kadar fazla yardımcı olursa biz o kadar konuyu çözeriz.

Vatandaşın yorumu: Polisiye tedbir olsa, bonzai içenler azalırdı.

***

Geçtiğimiz hafta içerisinde bazı toplantılara katılmak için Keşan’a gelen Edirne Valisi Günay Özdemir ile Keşan’ın asıl sorunu olan uyuşturucu madde konusunda röportaj yaptık.

Uyuşturucuda, bölgenin merkezi haline gelen Keşan’da bonzai sorunu her geçen gün arttığını belirtmiş, bu konuda bir çalışma yapılıp yapılmadığını sorduk.

Birçok okuyucumuz Valimize yönelttiğimiz sorunun içini “Boş!” görmüş. Çünkü Keşan’da bozai konusunda bir çalışma yapılsa azalma olabileceği görüşünde…

Vali Özdemir açıklamasında “Sadece polisiye tedbirlerle bu mücadeleyi belli bir aşamaya getirebilirsiniz veya azaltırsınız.” diyerek, vatandaştan ihbarda bulunulması yönünde destek istemişti.

Ne diyelim: Uyuşturucu satanları elimizle yakalayıp polise teslim edeceğiz ya da hapursa da köpürse de sokaklarda dökülmeyi sürdüreceğiz.

 

 Bu yazı 2321 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI