Bugun...

Selim ŞEN
Modern çağda, buz devri..!
Tarih: 01-02-2017 00:47:00 Güncelleme: 01-02-2017 00:47:00


Tarih    : 29 Ocak 2017 Pazar (XXI. Yüzyıl)

Yer      : Keşan Belediyesi Atatürk Stadı Çim Saha

Maç     : Keşanspor 1959 - Yıldırımspor Gençlerbirliği

***

Bir futbolsever olarak vakit buldukça, Keşan Atatürk Stadı’na maç izlemeye gidiyorum. Tribünde gazeteci değil, sporsever olarak otursam da her defasında stattaki olumsuzluklara dikkat çeken bazı kişiler “Yaz bunları da gazeteci, yaz.” şeklinde takılır bana.

Özellikle sahada her faul olduğunda birilerinin “Ambulans yok, bu adam ölse ne olacak?” diye sağdan soldan sitemlerde bulunulduğunu duyuyorum.

***

Geçtiğimiz hafta sonu Pazar günü de stada maç izlemeye gittim.

Maçın ilk yarısında yine sağdan soldan tanıdık isimler, maçta ambulansın olmamasını hem kulağıma hem de gözüme sokmaya çalışıyordu.

Sıkıcı geçen karşılaşmanın ikinci yarının sonlarına doğru Keşansporlu bir futbolcumuz, rakip takım oyuncusuna sert bir dalış yaptı. Bacağından darbe alan genç oyuncunun acı içinde bağırışını duyunca, bir anda ben de ambulansın olmamasına öfke duymaya başladım.

***

Daha sonra futbolcunun dakikalarca yerde acı içerisinde yattığını ve müdahale edecek birinin sahaya girmediğini görünce, maçta görevli bir sağlıkçının da olmadığını fark ettim.

Ambulansın bulunmadığı statta, en azından elinde bir soğutucu ile kendisini sağlıkçı olduğuna inandıran biri girip, futbolcuya iki fıs fıs yaparak müdahalede bulunuyordu.

Ancak, bu kez müdahalede bulunan ise futbolcunun antrenörü oldu.

***

Antrenör etrafında soğutucu bulamayınca çim sahanın kenarından topladığı karlar ile futbolcunun bacağına tedavi uyguladı.

Bir anda düşünüyor insan hangi çağda yaşıyoruz ki futbolcunun ayağına kar ile müdahale yapıyoruz.

Ne diyelim; şükredelim halimize… Ya o karlar stadın etrafından temizlenmiş olsaydı..!

Peki, ya o futbolcu ölseydi (Allah korusun) sorumlusu kim olacaktı?Bu yazı 1132 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI