Bugun...

Selim ŞEN
HAKKI OLAN DEĞİL AKLI ÇALIŞAN ADAY GÖSTERİLSİN..!
Tarih: 19-10-2018 23:38:00 Güncelleme: 19-10-2018 23:38:00


Keşan’daki siyasette yıllardır süre gelmiş bir aday olma anlayışı var. Bunun en başında ise ‘Hakkım’ denilerek aday olmak geliyor.

‘Partiye yıllardır hizmet ettim, meclise girmek hakkım.” diyen, sonrasında da hatırı yenmemek için aday gösterilen ardından girdiği Keşan Belediye Meclisi’nde ya da Edirne İl Genel Meclisi’nde, partide olduğu gibi sadece oturmakla yetinen seçilmişlere sesleniyorum; “Ben de hakkımı sizlere helal etmiyorum.”

Bahsetmek istediğim kişiler; Beş yıl boyunca meclis koltuğunda oturarak tek yaptıkları, dakikalarca tartışılan bir gündem maddesini anlamasa da partililerine ayak uydurarak ellerini kaldırmakla yetinenler.

Sanırım herkes anlatmak istediğim yapıdaki birilerini şuan gözünün önüne getiriyor.

***

‘Hakkım’ diyerek aday olanların asıl hakkı seçilmek değil; çocuğunu işe sokmak. Partisine emek vermişse, yaz kış demeden parti kapılarını aşındırmışsa, oy istemek için kapı kapı gezmişse, o kişinin çocuğunu belediyede ya da devlet kurumunda işe aldırması haktır.

Bugün C partililerin çocukları işe alınır, yarın da A partililerin çocukları işe girer. Kimse kimsenin hakkını yemez. Açıkçası BAL TUTAN PARMAĞINI YALAR.

***

Parti büyüklerinden ricam; Hakkı olanlar değil, aklı çalışanlar aday gösterilsin. ‘Hakkım.’ diyenler çocuğunu işe sokma hakkını kullansın ancak koltuklarda boş boş oturarak aklı çalışanlara da engel olmasın.

Belediyede çalışan sayısından bilgisi olmayanlar, oylamada kaldırdığı elin sorumluluğunu bilmeyenler, toplantıda çalan telefonunu açarak ‘Meclis toplantısındayım.’ diyerek karşıdakine havasını basmayanlar, sık sık meclise izin dilekçesi göndermeyenler, ilçenin kaderi konuşulurken deri koltuklarda uyuklamayanlar halktan oy istesin.

Hayatında çiçek bile ekmemiş, çamura ayak basmamış, tezeğin ne işe yaradığını öğrenmemiş olanlar da köylünün hakkını savunmak için aday olmaya kalkmasın.

***

Ne diyelim; İnşallah parti büyüklerinin aklı çalışır da hakkı olanla akıllı olanı ayırt eder.Bu yazı 236 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI