Bugun...

Selim ŞEN
Güvenlik zaafı..!
Tarih: 21-04-2017 00:36:00 Güncelleme: 21-04-2017 00:36:00


Keşan’da son zamanlarda meydana gelen faali meçhul hırsızlık olayları, vatandaşları endişelendiriyor.

Özellikle motosiklet ve bisiklet hırsızlıklarının giderek arttığı Keşan’da, çalınan motosikletlerin bulunamaması da vatandaşların Emniyet Teşkilatına olan güvenini sarsıyor.

Bizler de son dönemde Edirne Valiliğinden gazetemize gelen asayiş bültenlerinde, motosiklet hırsızlıklarının giderek arttığını görüyoruz.

Hemen hemen her gün 2 ya da 3 motosikletin çalındığı ilçemizde, tedirginlik yaşayan vatandaşlardan bazıları motosikletinin çalınma korkusu nedeniyle geceleri uyuyamadığını söylüyor.

***

Her zaman kendi güvenliğini kendin alacaksın derdi büyüklerimiz. Nitekim de öyle yapıyor motosiklet tutkunları. Yolda park halinde ve kilitli motosikletlerin çalındığı görenler, artık güvenlik önlemlerini artırıyor ve motosikletini apartmanının bodrumuna kilitliyor.

Ancak, hırsıza kilit dayanır mı? Ortalığı başıboş bulan hırsızlar, bodrumlardaki kilitli motosikletleri çalmaya başlıyor.

***

Artık insanlar ne yapacağını şaşırıyor ve yolda gördükleri gazetecilere başlıyor yakınmaya. “Yazın bu polisleri önlem alsınlar!” diye. Motosikletlerini yatak odalarına kilitleyeceklerini söylüyor, hırsızlardan korkan gençler.

***

Her şey bir yana Keşan’da hırsızlık olaylarının artması, çalınan motosiklet ve diğer malzemelerin de büyük bir çoğunluğunun bulunamaması nedeniyle, ilçede güvenlik zaafının yaşanmasına neden oluyor.

O nedenle herkes kendi güvenlik önlemini kendi alacak ve gerekirse aldığı önlemi de artıracak.

Doğru söylemiş kurt… “Neden boynun (ensen) kalın”' diye soranlara; “İşimi kendim görürüm de ondan.” demiş.

 

 

 

 

 Bu yazı 2630 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI