Bugun...

Selim ŞEN
13 yıl sonra…
Tarih: 23-08-2017 09:21:00 Güncelleme: 23-08-2017 09:21:00


Haftanın belirli günlerinde olduğu gibi dün sabah yine gazetede bilgisayar başına oturmuş, haberleri İnternet sitesine yüklüyor ve yüklenenleri de daha sonra sosyal paylaşım sitesinden paylaşıyordum.
Bir yandan bilgisayarda rutin işlerimi yaparken diğer yandan da telefonumdan açtığım bir TV kanalındaki haber programını izliyordum.
FOX TV’de yayımlanan Çalar Saat isimli programı sunan İsmail Küçükkaya’nın bir haberi dikkatimi çekti.
***
İstanbul’da yağmurda yaşanan su birikintileriyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın açıklaması yer alıyordu haberde.
Topbaş, yağmurda meydana gelen su birikintilerinin olduğu noktaları kameralardan tek tek tespit edip, bu yerlerde suyun birikmemesi için çalışma yapılacağın söylüyordu ki, ben de o sırada yağmurun Keşan’da yaşattığı olumsuzluklarının yer aldığı haberini gazetemizin sitesinde paylaşıyordum.
***
Düşündüm o an… İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın su birikintilerini önlemek için çalışma yapmak tam 13 yıl sonra aklına gelmişti. Ya da yanındaki ekibi dürttü kendisini.
Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan da 13 yıldan beri görevinin başında bulunuyordu.
Acaba diyorum… Keşan’da da yağmur yağdığında bazı yerler su altında kalıyor. Özellikle Dörtyol Kavşağı yanında kalan Orman Fidanlığı Köprüsü’nün alt geçidi.
Hatta, Rasim Ergene Caddesi’nin Balık Hali önündeki yol da her yağmurda göle dönüyor.
Biz gazeteciler bile yağmur yağdığında hemen bilinen su birikintilerinin olduğu yerlere koşup fotoğraf çekiyoruz.
Acaba diyorum; 13 yıl sonra bizim başkan da bu biriken sulara el atar mı? Ya da ilgili kurum müdürünü yanına çağırıp, “Neden buralarda sular birikiyor?” diye sorar mı?
Ne diyelim… 13 yıl sonra koskoca Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın aklına geldiyse bunu araştırmak, bizim başkandan da görevinin 13. yılında bunu yapmasını ümit ediyoruz. Bu yazı 3304 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI