Bugun...

Neşe TOSUN
YAYILANA ESRAR, BAYILANA BONZAİ!..
Tarih: 12-10-2017 08:37:00 Güncelleme: 12-10-2017 08:37:00


Simitçiii…. Tane 1 lira 25 kuruşşş… Sıcak simittt…

Balıkçııı… Kilo 15 liraaa… Hamsiye gelll…

Domatooo…1 liraaa… Gel vatandaş gelll…

Seyyar satıcıların naralarına alışığızdır… Tezgahlarına koydukları ürünlerinin satışlarını yaparlar, mahalle aralarında… Gerçi Keşan’da seyyar satıcılar daha çok şehir merkezinde turlamakta…

Ancak… İddialara göre, mahalle aralarında başka seyyarlar dolaşmakta… İsteyene bonzai, isteyene esrar pazarlamakta!..

Vatandaşlar ihbar ediyor… Yukarı Zaferiye Mahallesinde dolaşan tacirlerin, gençlerin kanına girip, elden esrar ve bonzai sattığını, bu maddeleri alan gençlerin, harabe halde olan binalara girerek, bu maddeleri içtiğini öne sürüyor… Bütün bunların ise vatandaşın gözü önünde cereyan ettiği belirtiliyor… Bir de 17 plakalı araçtan söz ediliyor… Bir, ‘Gel gelll bonzaiye gelll, esrara gelll… Yayılmak isteyene esrarrr, bayılmak isteyene bonzaiii var!’ diye bağırmadıkları kaldı deniliyor!..

Yine polis ve ambulans ekipleri, gün boyunca bonzai vakası kovalıyor!.. Bir o yana koşuyor, bir bu yana koşuyor… Kimini ambulansa atıyor, kimi tedaviyi reddedip kaçıyor!..

Tek bir gerçek var ki; tacirler elini koluna sallaya sallaya mahalle aralarına kadar dalıyor, uyuşturucuları rahatla pazarlıyor; gençler göz göre göre zehirleniyor; ilgilileri de etkisiz eleman gibi bekliyor!.. Yakındır tacirlerin kapıları da çalması!.. Zillere basıp, ‘Var mı bonzaiye ihtiyaç!’ diye sorması!..

Suçlu aileler tabii ki… Çocuklarına sahip çıkacaklar, peşi sıra arkalarında koşacaklar, evlatlarını kuşa kurda kaptırmayacaklar, sürekli takipte olacaklar… Nasıl ve nereye kadar? Hadi akşam saati evlatlarını yalnız bırakmasınlar, ilgiyi şefkati göstersinler, gereken ne ise yapsınlar… Ya gün içinde çalışıyorlarsa ne yapacaklar? İşlerini güçlerini mi bıraksınlar? Peki evin geçimini nasıl sağlayacaklar? Kimden medet umacaklar? Kime güvenecekler? Kim evlerin rızkını sağlayacak? Hadi gökten para yağdı(!), işi gücü bıraktılar ve bir şekilde kendi evlatlarını kurtardılar, peki tacirleri de onlar mı dizginleyecek!..

Olmaz sayın ilgililer olmaz… Tacirlerin bu kadar pervasızca dolaşmasına ve güpegündüz seyyar satıcılar gibi aleni pazarlığına göz yumulmaz!..

İlgililer çıksın, 155 Polis Hattı’na ve 112 Acil Servis’e bir hafta içinde kaç tane madde bağımlısı ihbarı yapıldığını açıklasın… Birçok vatandaş artık ihbardan yıldığı ve baygın halde gençleri görmeye alıştığı için ihbar bile yapmadığı halde, hâlâ duyarlı vatandaşlar da var ve ilgili yerlere ihbarlarını yapıyorlar… Bu ihbarlar dikkate alınmalı, artık durumun vahameti kavranmalı… Önce kenar mahallelerde satıldı, şimdi sokak aralarına sıçradı, kapıya servis başlamadan, ilgililer uyanmalı!.. Vatandaştan izlemesi, benden söylemesi, ilgililerden düşünmesi!.. Korkuyorum onlarda bu rahatlık varken, bir gün sizin de zilinize basmalarından!.. Saygılarımla…

 

 

 

 

 

 

 Bu yazı 6608 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI