Bugun...

Neşe TOSUN
TRAFİK HAFTASINI TRAFİĞİ ALTÜST EDEREK KUTLADIK!..
Tarih: 09-05-2017 00:21:00 Güncelleme: 09-05-2017 00:21:00


Çok rahat trafiğimiz var elhamdülillah!.. Su gibi akıyor maşallah!.. Araçlar gidiyor vızır vızır vallah!.. İnsanı çileden çıkarırsınız billah!.. 21. yüzyılda etkinlik yapılacak alanın seçilemeyeceğini görmek de varmış kaderimizde alimallah!.. Bizim ilgililer bugünkü (dünkü) kadar hiç dua almamışlardır velhasıl hayatlarında!..

Sevgili okurlarım, kıymetli Keşanlılar… Böyle bir girişten sonra esas meseleyi kısaca izah edeyim… Trafik Haftası kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da bir dizi etkinlik düzenlendi, hafta boyunca da devam edecek… Ancak Keşan her geçen gün büyüyor, nüfus artıyor, araç trafiği ise hızla çoğalıyor… Malumunuz trafik akışının yoğun olduğu caddeler ise hep aynı… Çünkü alternatif güzergahlar bir türlü sağlanamıyor… Buna rağmen bütün etkinlikler Cumhuriyet Meydanı’nda yapılıyor… Hadi yapılsın, buna karşı çıkacak değiliz ama trafiği kapatmak da neyin nesi… 2-3 öğrenciye, hadi 20-30 öğrenciye kaza geçirmiş bir aracı ve trafik işaretlerini göstermek için trafiği kapatmak yakıştı mı bize?! Bu etkinliği gerçekleştirmek için, trafiği engellemeyecek alternatif bir alan bulunamadı mı? Hemen 100 metre ileride olan Atatürk Ortaokulunun bahçesi de mi akıllara gelmedi? Yapılan trafik etkinliğinin trafiğe vereceği olumsuzluk düşünülemedi mi? Tören değil, bayram değil, seyran değil, bu ilgililer trafiği neden öptü!.. Trafik Haftasında trafik vakası yaşanması gerçekten hoş olmadı…

Ve… Hastane Caddesi’nde bekleyen sürücü önündekine, onun önündeki daha önündekine, daha önündeki baştakine saydı saydırdı… Bütün sürücüler trafiği etkileyen, engelleyen, akışı durduran her kimse yıkadı yağladı, bol bol dua okudu!..

Çok dua aldınız anlayacağınız!.. Umarım bundan sonra bir etkinlik yaparken daha doğru alanlar seçilir ve yaşam alanına müdahale edilmez… Çünkü dualar pek hayra değildi!.. Trafik Haftasını, trafiği altüst ederek de kutlamayı başardığınız için saygılarımla!..

 

 

 Bu yazı 2936 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI