Bugun...

Neşe TOSUN
TÖRENLERLE AVUNUYORUZ!..
Tarih: 29-04-2017 00:14:00 Güncelleme: 29-04-2017 00:14:00


Vallahi tören yapacağımız kadar iş yapsaydık, bugün Keşan güllük gülistanlık olurdu!.. Bir hizmet yapıyoruz, gayri resmi-resmi, öylesine derken 5-6 tane tören yapılıyor!.. Başlarken tören, bitiyor gayri resmi tören, arada tören, resmi tören derken, hizmet alımı başlıyor gayri resmi ve resmi tören… mesailerin yarıdan çoğu törene harcanıyor!..

Kıskandığımı mı düşündünüz yoksa!.. Ne kıskanması canım… Elalem uzaya gidiyor, biz ise elalemin yıllar önce kavuştuğu hizmeti yeni yeni görürken, 5-6 kez de törenini yapmakla avunuyor ve mutluluk duyuyoruz!..

Öncelikle; yıllardır gelmesi için umutla beklediğimiz doğal gazımız tüm Keşanlılara hayırlı olsun!..

Yalnız anlayamadığım bir şey de var… Keşan’da doğal gazın yanmasıyla ilgili tören yapıldı, olmadı dün bunu resmileştirip yeniden tören yaptık, ancak yollar ne zaman yapılacak dediğimizde ise doğal gaz kazı çalışmalarının devam ettiği belirtiliyor… Acep, işi biten her mahalle için ayrı ayrı gayri resmi ve resmi tören mi düzenleyeceğiz!..

Ne diyelim; inşallah bir gün Keşan’ımızın yolları için de bir tören düzenlemek kısmet olur!.. Elalemin memleketlerindeki gezerken duyduğum mutluluğu, kendi memleketimde gezerken de yaşamak nasip olur inşallah!.. Siz yeter ki yolları yapın, törenin resmisi de gayri resmisi de benden hediye size vallah!.. Hem de gelmiş geçmiş tüm bürokratları da ağırlamaktan şeref duyacağım bilene!.. Hadi kolay gelsin hepinize!..

 

 

 

 Bu yazı 3061 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI