Bugun...

Neşe TOSUN
OPERATÖRLERDEN HEDİYE YAĞMURU!..
Tarih: 17-07-2017 09:40:00 Güncelleme: 17-07-2017 09:40:00


Hafta sonu cep telefonuma güzellik mesajları yağdı!.. Daha önce faturalarımla ilgili bilgilendirme yapan operatörler, bu sefer beni, hediye yağmuruna tuttu!.. Mesajları takip etmekten de konuşma yapamadım!.. Ancak böyle bir güzellik nereden akıllarına geldi, onu da çözemedim!.. En son 99 depreminde güzellik yapmıştı operatörler ve deprem nedeniyle faturalarda iyileştirmeye gitmişlerdi… Hoş o zaman da bu güzellikten pek fazla yararlanamamıştık çünkü depremden büyük ölçüde etkilenen kesimlerde iletişim ağıda zarar gördüğü için ulaşım da sağlanamıyordu!.. Zaten o yıllarda cep telefonu kullanımı da bu kadar yaygın değildi ve bu güzellikten ancak az sayıda kişi faydalanabildi…

***

Ancak 14 Temmuz 2017 Cuma günü başlayan ve 15 Temmuz sabahı da devam eden enteresan bir durumla karşılaştım… GSM operatörlerinden mesaj yağdı telefonuma!.. Gün boyunca yapacağımız görüşmeler için hediye paketleri anlatılıyor ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlanıyordu… ‘Ne mutlu bize!’ dedim kendi kendime… Özel şirket olan cep telefonu operatörleri de insafa gelmiş ve promosyonlara dahil olmuştu… Bu durum da, operatörler açısından bir ilk teşkil edebilirdi…

GSM operatörleri tarafından cep telefonlarına gönderilen mesajlar da şu şekildeydi:

TURKCELL

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde yurt içinde kullanabileceğiniz her yöne 500 dk hattınıza tanımlandı. Hediye paketinizi 16 Temmuz 09.00 tarihine kadar kullanabilirsiniz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nüz kutlu olsun.

TÜRK TELEKOM

Türk Telekom Evde-İşte internet müşterilerimizin 15 Temmuz günü boyunca yapacakları internet kullanımları AKN’ye dahil edilmeyecektir. Üstelik AKN aşımı sebebiyle hızı düşen müşterilerimizin hızları gün boyunca mevcut paket hızlarına yükselecektir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun.

VODAFONE

Değerli abonemiz kesintisiz iletişiminiz için 15 Temmuz 09.00 ile 16 Temmuz 09.00 arası geçerli şebeke içi 600 DK, 1000 SMS ve 1 GB hattınıza yüklenmiştir.

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinlikleri kapsamında çeşitli alanlardaki Vodafone SuperNet Wİ-Fİ’dan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

***

Diyeceğim o ki; sevgili Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone operatörleri… Hafta sonunda tarafıma gösterdiğiniz alaka nedeniyle, teşekkürlerimi sunarım!.. Aynı alakayı, başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği 10 Kasım olmak üzere; 18 Mart, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim ile Ramazan ve Kurban bayramlarını içine alan tarihlerde de göstermenizi beklerim!..

Saygılarımla… Bu yazı 5083 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI