Bugun...

Neşe TOSUN
KÖKÜNÜZ KURUYANA KADAR SİZİ KAZIYACAĞIZ!..
Tarih: 27-04-2017 00:43:00 Güncelleme: 27-04-2017 00:43:00


Hay Allah!.. Çok korktum!.. Taktik aynı taktik!.. Ama yemezler!.. Her kuşun etini; iki kadeh içki ve cilveli sözlerle kandırabileceğinizi sanıyorsanız; yanılıyorsunuz!.. Ne tehditlerinize pabuç bırakacağımı ne de sizden korkup geri adım atacağımı aklınızın ucuna bile getirmeyiniz…

***

Evet sevgili okurlarım…

25 Nisan 2017 Salı günü gazetemde görevim başında iken telefonumda kayıtlı olmayan bir numara tarafından arandım… Birilerinin dolduruşuna gelen, güya bana gözdağı vermeye çalışan, avaz avaz bağırmaktan ne dediği de pek anlaşılamayan bir kadın aradı beni… Daha doğrusu birileri tarafından arattırıldı… Müneccim olmadığım gibi salak da değilim!..

Bu arayan kadın dersine iyi çalışmamıştı!.. Önce Vatan Gazetesi yazarı olduğumu belirtti… Volkan Gazetesi olarak düzelttim… Bir haber yapmışım ama hangi gün yaptığımı ve o haberde ne yazdığımı bile bilmiyor!.. Birileri ona bir şeyler söylemiş, o da inanmış!.. Bir işyerinden bahsediyor ve bu işyerinin sahibinin ablası olduğunu söylüyor ancak işyerinin adını yanındakilere soruyor!.. Bunu kulağımla duyuyorum!.. Ve beni sürüm sürüm süründüreceğini belirtiyor…

***

Önce genel olarak yazıyorum…

Yetmedi mi süründürdükleriniz!.. Yuvalar yıktınız… Aileleri dağıttınız… Kadınları gözü yaşlı bıraktınız… Ocakları söndürdünüz… Yüzlerce ah aldınız… Ama yetinmediniz… Bu seferde gençlere taktınız… Onları zehirlemeye ve üzerlerinden prim yapmaya başladınız… Gençlerimizle birlikte ailelerini de perişan ettiniz… Sonra kalkıp bana ‘Ekmeğimizle oynama’ dersiniz… Siz insanların canıyla oynadınız!.. Boğazınızdan geçirdiğiniz lokmaları, evlatlarımızı zehirleyerek kazandınız!..

Bu mudur ekmek kavganız!.. Birilerinin yuvasını yıkacaksınız, aileleri dağıtacaksınız, ocakları söndüreceksiniz, gençleri zehirleyeceksiniz, sonra da kalkıp -ekmek davamız- diyeceksiniz!.. Yok öyle yağma beyler, hanımlar… Aldığınız ahların ve günahların bedelini ödeyeceksiniz!..

Köşeye sıkıştınız… Daraldınız… Küçülmeye başladınız… Üç koldan ablukaya alındınız… Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı, jandarma ve polis tarafından sıkı takibe alındınız… Keşan Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturmalarında önceliği uyuşturucuya verdiğini de aklınızın bir köşesine yazın!.. Bugüne kadar Keşan’da çok volta attınız ama bundan sonraki voltalarınızı kodeste atarsınız!.. Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde savcılarımız ve kolluk görevlilerimizin bölgedeki uyuşturucunun kökünü kazıyacağını da her an anımsayın!.. Yani; birilerine rant sağlayarak yine palazlanma hayallerinizin üstüne bir bardak soğuk suyu devirin!.. Kökünüz kuruyana kadar sizi kazıyacağımızı da bilin!..

***

Ve… Dedim ya salak değilim!.. Adamsanız, ne diyeceğinizi kendiniz deyin, kadınları araya koyup, kendinizi gizleyerek beni korkutmaya çalışmayın!.. Daha öncede bunu denediniz ama muradınıza eremediniz!..

***

Son sözüm Keşan’ı yönetenlere… Kime prim verip, kime rant sağlamaya çalıştığınızı bir değil iki defa düşünün… Hepimizin evlatları, torunları var… Bugün bizim evlatlarımızı zehirlemeye çalışanlar, yarın bir bakmışsınız ki sizin evlatlarınızın da canını yakar!.. Atalarımız ne demiş; ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar!.. Hiçbir ananın ağlamaması ve Keşan’ı yönetenlerin de bir karar verirken, aklıselim davranmasını dilerim… Saygılarımla…

 

 

 Bu yazı 3692 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI