kartal escort
Bugun...

Neşe TOSUN
HARAMA KARIŞTIYSAK KÜLAHLARI DEĞİŞİRİZ!..
Tarih: 16-05-2018 02:54:00 Güncelleme: 16-05-2018 02:54:00


Şerefe Keşan’ı yönetenler şerefe!.. Yarasın!.. Bizim paracıklarla mı dallık yaptınız yoksa cebinizden mi harcadınız!.. Etiniz, salatanız, tuzunuz, biberiniz, hatta mezeniz bile helali hoş olsun da rakınızı da bizim paracıklarla aldıysanız bozuşuruz!.. Mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala, 3 ayların içindeyken harama karıştıysak, külahları değişiriz!..

Evet sevgili hemşehrilerimiz… 13 Mayıs 2018 Pazar günü Keşan’ın dallığıydı… Keşan Belediyesi tarafından misafir ağırlama çadırı kuruldu… Personeline varıncaya kadar cümbür cemaat dallık kutlandı… Sofralar donatıldı, kadehler tokuşturuldu!.. Keşan halkı piknik havasında, kimisi peynir ekmek, kimisi et, kimisi pasta börek gibi kendi rızkını keyifle yerken, saltanat çadırında kurulan sofrada her cinsinden vardı!.. Şimdi diyecekler ki; misafir ağırlarken de sana mı soracağız… Hayır… Tabii ki bana sormayacaksınız… Tabii ki Keşan halkına danışmayacaksınız… Tabii ki sizin danışmanız gereken başka merciler var… Tabii ki onlar da Belediye Meclisi üyeleri… Ee zaten her beraber olduğunuza ve aynı sofrada yer aldığınıza göre, bizim de içimizi dökmek kalıyor sadece!.. Tabii sözüm meclisten dışarıdır biline… Fotoğraflardan gördüğüm kadarı ile bütün meclis üyeleri olmamakla birlikte, oy çokluğu gibi bir sayıya ulaşmışlar yinede!.. Keşan için aldığınız kararlar gibi, saltanat için de varmışsınız oy birliğine!.. Helal be size!.. Hadi yediğiniz içtiğiniz Ramazan zekatı olsun bizden size de, alkol için günaha ortak olacak değiliz bu da biline!.. Hayırlı Ramazanlar olsun benden size!..

Bu vesile ile... Tüm Müslüman aleminin Ramazan ayını kutlar; tuttuğu oruç ve edeceği duaların kabul olmasını niyaz ederim… Saygılarımla…

 

 Bu yazı 3202 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI