Bugun...

Neşe TOSUN
ACABA UTANACAKLAR MI?!..
Tarih: 12-05-2017 00:13:00 Güncelleme: 12-05-2017 00:13:00


Keşan Belediyesinde çalışan bazı işçiler, 2,5 aydır maaşlarını alamıyormuş… İşçilerin iddiasına göre; kimine analık kimine ise babalık yapılıyormuş!.. Ancak maaşlarını alan ile alamayan işçilerin konumu aynı imiş… Alanlar da alamayanlar da ev geçindiriyor, çocuk okutuyormuş…

Yolumu kesen bir belediye işçisi, ‘Yaz be abla, belki utanırlar!’ dedi… Ramazan ayına az süre kaldığını, ardından bayram geleceğini ve Ramazan sofrasına koyacak bir yudum ekmeklerinin çok görülmemesini istedi!..

Aslında bu ilk değil ki… Daha önce de Ramazan ayını kuru ekmekle geçiren işçiler olmadı mı?! Aylarca maaşlarını alamadılar, Ramazanı ve Bayramı boynu bükük, ailelerine karşı mahcup, evlatlarına karşı ezik geçirmediler mi?! Bazı belediye çalışanlarının sofralarında kuş tüyü eksikken, bazılarının açlıktan nefesleri kokmadı mı?! Ben de yazmadım mı; ‘Şu şu etkinlikleri yapıp Belediye kasasından gereksiz harcamalar yapacağınıza, önce işçinizin maaşını ödeyin!’ diye… Şimdi yine yazıyorum… Keşan Belediyesi; kültür etkinlikleri kapsamında tiyatrolar getiriyor, sanatçılar getiriyor, konserler düzenliyor… Getirmeyin efendim, hiçbir şey düzenlemeyin!.. Sizin işçiniz açken, birilerini eğlendirmenin anlamı ne? Hadi kendinizi günaha sokuyorsunuz da başkalarını niye bu günahınıza ortak ediyorsunuz?! Sosyal etkinlikler tabii ki önemli, tabii ki yapılması gerekiyor, tabii ki belediyecilik anlayışı içinde var ama bu şekilde değil… Senin her şeyin tamam olur, her işini düzgün yaparsın, işlerin tıkırındadır, işçinin maaşını ödersin, ondan sonra istediğin etkinliği de göğsünü gere gere yaparsın… Ama işçine maaşını vermeden fuzuli harcama yapamazsın!.. Ve bu fuzuli harcamana da Keşan halkını ortak edemezsin…

Birilerine vasıfsız işçi olduğu halde, hiçbir imza yetkisi bulunmadığı halde her yerde baş tacı edilecek ve 4-5 bin TL arasında olan maaşları tıkır tıkır her ay düzenli ödenecek, ama sabahtan akşama kadar alın teri döken işçine 2 ayı geçkin süreyle maaş ödenmeyecek… Böyle bir düzen olmaz beyler… Bunu ne Allah ne de kullar kabul eder!..

Şunun şurasında Ramazan ayına 2 hafta gibi bir süre kaldı… Ya işçilerinizin maaşlarını ödeyin ya da onlardan gelecek Ramazan duasına kendinizi hazırlayın!..

Tamam mı Belediye işçisi kardeşim istediğin oldu mu? Ben yazdım, bakalım utanacaklar mı?!.. Bu yazı 3317 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI