Bugun...

Mehmet İlman
Amatör futbol sahipsiz… Seyirci yok, protokol yok, sağlık görevlisi, ambulans bile yok!
Tarih: 31-01-2018 10:18:00 Güncelleme: 31-01-2018 10:18:00


Edirne Süper Amatör Lig’de mücadele eden Keşanspor 1959 ve Anafartalarspor kulüplerimiz mazilerindeki başarılı günlerini tekrar yakalamak için yöneticisi, futbolcusu ile varını yoğunu ortaya koymaya çalışırken, her anlamda sahipsiz bırakılmanın ezikliğini ve çaresizliğini yaşıyor.

Lig’de şampiyonluk hayalleri zora düşen Keşanspor 1959 ve kümede kalma mücadelesi veren Anafartalarspor, kendi sahalarında oynadıkları karşılaşmaları neredeyse boş tribünlere oynuyor. Daha önceleri Keşan Atatürk Stadı’na doluşan yüzlerce hatta zaman zaman binlerce futbol seyircisinden bu sezon hiçbir hayır haber yok. Takımlarına mı küstüler, oynanan futboldan mı memnun değiller bilinmez ama yoklar. Bu sezon Keşan protokolü de futbolu öksüz bırakanlardan. Her maç öncesi “sağol” çeken futbolcular boş protokol tribününü selamlamak zorunda kalıyor. Çok zaman takımların başkan ve yöneticileri de tribünlerde yer almıyor. Futbolun bir de her an sakatlanma yanı var. Hemen hemen her karşılaşmada çok sayıda futbolcu, girdikleri ikili mücadele sonucunda veya ayağını ters basması ve sağlığının aniden bozulmasıyla yeşil çimlerin üzerine yığılıveriyor. Hakem “sağlık görevlisi gelsin” dediğinde çok zaman ortada kimse olmuyor. Ortaya çıkanlar da ellerinde bir soğutucu fısfısla bitiveriyor yaralı futbolcunun yanında. Ambulans ise mutlaka orada durmak gerekiyor. Çünkü sahada koşturan onlarca futbolcunun başlarına bir hâl geldiğinde en az 10-15 dakika dayanmak zorundalar. Telefon edilecek, durum bildirilecek, en uygun konumdaki ambulans gelip futbolcuya gerekli müdahale yapılacak veya hastaneye götürecek.

Amatör futbol sahipsiz… Seyirci yok, protokol yok, sağlık görevlisi, ambulans bile yok. Bütün bu olumsuzlukların en kısa sürede son bulması dileğiyle…Bu yazı 733 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI