Bugun...

İsmail GEMİCİ
CHP ÜYELERİ OLUMSUZ YÖNDE DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞIYOR
Tarih: 10-10-2017 09:35:00 Güncelleme: 10-10-2017 09:35:00


Belediye siyasetinin, ilçe yönetimini ele geçirmesiyle birlikte, çevresinde oluşan palazlanan bir grubun, onlara yeni katılan "eski sol gelenekten" gelen bazı üyelerin de "esas duruşu gösterip hizaya geçmesiyle" biraz daha genişleyen bu grubun "değerlendirilip" yönlendirilmesi, genel merkezden gelen demokratik içerikli "talimat"ların uygulanmaması, CHP'nin program ve ilkelerinin bir bölümünü yok sayan ihlal eden, siyasi idealler perspektifinden uzak, ahlaki olmayan yöntem ve uygulamalarla üyeler üzerine dayatılan baskılar, diğer yanda ülkede yaşanan olumsuz ekonomik koşulların işsizliğin, diğer yanda partinin genel çıkarları ve geleceği yerine kendi kişisel çıkarlarını düşünen siyasi ideallerden uzaklaşmış ve değişik biçimlerde nemalanan bir kesim üzerinde etkili olup, parti üyelerinin bir kısmında olumsuz yönde "değişim ve dönüşüm" yaşanmıştır. 

Bu gelişme, CHP üyeleri açısından oldukça tehlikeli bir gidişattır. Giderek sert biçimde eleştirilen bazı partilerin ve onların üyeleriyle aynı pozisyona düşmektedirler. 

Yarın, bu partilerdeki yanlış ve olumsuz uygulamalara yönelik olarak gerçekçi ve samimiyetle nasıl eleştiri yapabilecekler ve zaman içinde bu değişim ve dönüşüme uğramış üyeler, daha önceleri tepki gösterip eleştirdikleri karşıt partinin üyeleriyle aralarında bir fark kalmayınca o partilere çok rahat geçişler olabilecektir.

CHP'nin programından, değerlerinden uzaklaşmış gelecek idealleri yok olup yozlaşmış zihniyetlerin gidecekleri rota, yol bellidir.

CHP'nin program ve çizgisinden taviz vermeyen, değerlerinden uzaklaşmayan, gelecek ideallerini kaybetmemiş, makamın, koltuğun kişilerin çıkarlarını değil, partinin genel siyasi çıkarlarını ve geleceğini düşünen inançlı, kararlı partililerin omuzlarındaki sorumlulukla birlikte sahip çıkmalıyız. Yarın, geç kalabiliriz. 

Bir ihtimalde olsa, Belediye başka bir partiye geçerse CHP üyeleri içinde, sadece 'gerçek' partililerin kalacağını düşünüyorum.Bu yazı 2000 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI