Bugun...
Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler’den 261 öğrenci mezun oldu
Tarih: 10-05-2018 10:06:00 + -Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler’den 261 öğrenci mezun oldu

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni, 8 Mayıs 2018 Salı günü gerçekleştirildi. Törende, okulun 261 öğrenci mezuniyet belgesi aldı.
Saat 17.15 sıralarında okul bahçesinde başlayan törene; Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Zafer Akcan, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Adil Oğuzhan, Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr.Süleyman Kök, bazı daire amirleri, STK’ların bazı temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Tören; saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam  etti.
Törende ilk olarak, okul birincisi Berkay Çavuşoğlu söz aldı. Çavuşoğlu, konuşmasında şunlara yer verdi: “Bizler bugün okuldan mezun olduk ancak, asıl maraton bundan sonraki süreçte başlayacak. Bizlerde emeği olan öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum.”
Daha sonra Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Adil Oğuzhan kürsüye geldi.
Konuşmasına, Okulumuzun 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ne hoş geldiniz.” diyerek başlayan Oğuzhan şunları söyledi: “Okulumuzda, bu dönem bin 430 öğrencimiz eğitim ve öğretim gördü. Okulumuzdan bu akademik yılda, 261 öğrencimizi mezun ediyoruz. Yaşamınızın en güzel zamanını Keşan’da geçirdiniz. Üniversitemizden aldığınız eğitimle, bundan sonraki hayatınızda ihtiyaç duyacağınız bilgileri burada edinmeyi öğrendiniz. Edindiğiniz bilgileri ve görgüyü harman ederek, geleceğe hazır hale geldiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda bilim ve bilgiyi kendinize rehber edinin. Bayrak ve vatan sevgisi her zaman yüreklerinizde yaşasın. Mezun olan tüm öğrencilerimize yeni yaşamlarında mutluluklar diliyorum.”
Konuşmaların ardından okul birincisi Berkay Çavuşoğlu yaş kütüğüne plaka çaktı. Tören, mezun öğrencilere belgelerinin verilmesi ve ardından meslek andının okunmasıyla sürdü.
Okul 1.si Berkay Çavuşoğlu’na Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, okul 2.si Kadir Taş’a Keşan İlçe Emniyet Müdürü Zafer Akcan, okul 3.sü Gamze Akgül’e ise Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr.Süleyman Kök tarafından plaket verildi.
Tören; mezun olan öğrencilerin kep atmasının ardından sona erdi. 
Bu haber 819 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR