Bugun...
Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde ilkokulu sorunu
Tarih: 11-07-2017 08:51:00 + -Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde ilkokulu sorunu

Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde ilkokul olmaması mağduriyete neden oluyor.

Okul kayıtlarının Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre yapılması nedeniyle veliler; ikamet ettikleri mahallede çocuklarını kayıt ettirecek ilkokul bulamıyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Nedim İşlek, bu durumun mağduriyet yarattığını kaydetti.

“İLKOKUL İÇİN BİNA YARATILABİLİR”

İşlek, “Merkezi konumda olan Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde ilkokul yok. İlkokul olarak değerlendirilecek binalar var. Şu anda imam hatip lisesi olan eski hastane binası, kız meslek lisesinin olduğu bina. Kız meslek lisesi binası eğitim açısından tüm sorunları çözecektir. Mesleki okullar bir araya toplanarak, ilkokul için bina yaratılabilir. ” dedi.

“BU DURUMA ÇARE OLSUNLAR”

Bu yıl ilkokula başlayacak olan öğrencilerin bulunduğunu ifade eden Nedim İşlek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öğrenciler; Ali Kale ve Kardeşleri İlkokuluna, Rasim Ergene İlkokuluna yönlendiriliyor. Bunun dışında yönlendirilecek okul yok. Bu durum ailelere külfet getiriyor. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre kayıt yapıldığı için velileri adresinde kayıt yapılacak okul gözükmüyor. Bu kez veliler yakınlarının ikametine gidiyor, yoksa evini bırakarak kiralık ev tutuyor. Bu çok büyük bir eksiklik. Yetkililer bu sorunu göz önüne alsınlar ve yeni eğitim öğretim durumunda bu duruma çare olsunlar. Bu bizim kişisel sorunumuz değil.”

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 522 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR