Bugun...
Yukarı Zaferiye Mahallesi sakinleri okul sorununa çözüm bekliyor
Tarih: 01-08-2018 00:12:00 + -Yukarı Zaferiye Mahallesi sakinleri okul sorununa çözüm bekliyor

Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde ilköğretim çağında olan çocuklar, okul olmaması nedeniyle taşımalı eğitimle eğitim öğretime devam edecek.
Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Nedim İşlek, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, yaşanan sorunu defalarca dile getirdiğini ancak bir çözüm üretilmediğini söyledi.  
Mahallede bir ilkokul bulunmadığını belirten İşlek, “Hayırsever Ahmet Yenice’nin Milli Eğitim’e kazandırdığı Ahmet Yenice İlkokulu, 26.10.2016 tarihinde 4+4+4 sistemi ile ortaokula dönüştürüldü. Bununla birlikte mahallemizde ilkokul kalmadı. Bu sıkıntı en üst seviyeye ulaştı.” dedi.
Şu an Yukarı Zaferiye Mahallesi’ndeki çocukların birçoğunun özel okullara kayıt yaptırmak zorunda kaldığını ifade eden Nedim İşlek, şunları söyledi: “Bu durum mahallemizde ikamet eden ailelerin ekonomik olarak zor duruma düşmesine sebep oluyor. Bunun için, önümüzdeki öğretim yılı içerisinde mahallemize bir ilköğretim okulunun açılması zorunludur. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden, derhal ve ivedilikle gereğinin yapılmasını rica ediyorum. Bu konu mahalle halkı tarafından şikayet sebebi oluyor. Mahalle halkı, konuyu gerekirse eylem haline dönüştürüp, okul ihtiyacını farklı şekillerde dile getirme yolları aramaya başladılar. Mahallede yaşayan vatandaşlarımızın birçoğu resmi iş yerlerinde çalıştığı için çocukların uzak okullara götürülüp getirmesi zor oluyor. Bu konuda yoğun şikâyetler var. Bu konu ile gerekli kurumların ilgilenmesini rica ediyoruz. Lütfen bu konu ele alınsın. Sırf çocuklarını okula yazdırabilmek için evini mahallesini değiştiren vatandaşlar var. Bu ciddi bir problem. İnsanlar güç duruma düşüyor.”

İşlek ayrıca, Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okuyan öğrencilerin Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasına taşınabileceğini, Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden boşalan binanın da ilkokula dönüştürülebileceği sözlerine ekledi.
 
Bu haber 591 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR