Bugun...
Yetim’den Türkmenlilere destek…
Tarih: 29-09-2018 00:49:00 + -Yetim’den Türkmenlilere destek…

Edirne İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyesi Mehmet Ali Yetim, Türkmen köyünde hazine arazilerinin topraksız köylülere dağıtılmasını destekledi.
“İNSANLARIN DEVLETTEN BEKLENTİLERİ VARDI”
Yetim, “İnsanların hazine yerleri konusunda beklentileri vardı. Türkmen köyünde yaşayan 100-120 kişinin topraksız olduğunu görmekteyiz. Oradaki insanların devletten beklentileri vardı. Bizler her zaman olduğu gibi yine ezilenlerden yanayız. En azından oradaki insanlara 5’er ya da 10’ar dönüm arazi verilerek, mutlu edilebilirdi. İnsanlar en azından kendi topraklarını işleyip paralarını kazanabilir ve başka yerlere işe gitmek zorunda kalmazdı. İnsanların ayağının toprağa değmesi gerekiyor. Eğer bunlar olmazsa, istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir.” dedi.
“İNSANLARIMIZI MUTLU EDEBİLMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Türkmen köyü Muhtarı Hakkı Yilber’in hazine arazileri konusunda, “umudumuz boşa çıktı.” şeklindeki sözlerini hatırlatan Mehmet Ali Yetim, “Devlet, karar alırken o bölgenin durumunu göz önüne alması gerekiyor. Türkmen köyünde yaşayan vatandaşlarımızın yer edinebilmeleri için belli bir çalışmalarımız var. Oradaki insanlarımızı mutlu edebilmek için çalışacağız. Herkesin ayağının toprağa değmesini istiyoruz. İnşallah, iyi bir sonuç elde edilir.” şeklinde konuştu.
“GÜBRE FİYATLARI YİNE ÇOK PAHALI DURUMDA”
Gübre fiyatlarında %15 indirimin yapılmasına değinen Yetim, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Gübre fiyatları arttıktan sonra %15 indirime gitmenin anlamı yok. Gübre fiyatları yine çok pahalı durumda. Devlet kurumlara müdahale edecekse, kurumların serbest piyasa fiyatlarından aşağıya düşmesi lazım ki üretici ucuz fiyata gübre alsın. Üreticinin teşvik edilmesi gerekiyor.”
Bu haber 253 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR