Bugun...
Yenice köyü-Enez Sahili arasındaki 8 km’lik yolun asfaltlaması tamamlandı
Tarih: 13-06-2017 09:10:00 + -Yenice köyü-Enez Sahili arasındaki 8 km’lik yolun asfaltlaması tamamlandı

Edirne İl Genel Meclisinin CHP’li Enezli üyesi Şenol Kılıç, İl Genel Meclisinin 2017 yılı yatırım programında olan çalışmaların devam ettiğini bildirirken, Enez’e bağlı köylerdeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yenice köyünü Enez Sahili’ne bağlayan 8 kilometrelik yolun 2. kat asfalt çalışmasının bittiğini bildiren Kılıç, “1. kat asfalt çalışması 2014 yılı yaz aylarında yapılmıştı. 2. kat asfaltı da 2017 yılı yatırım programına alındı ve şu an itibarı ile tamamlandı. Bu yol Keşan-Enez kara yolunu kullanarak Enez Sahili’ne gidecek vatandaşlarımız için alternatif bir yol olurken, sahilin Güneydoğu kesimine gidecek vatandaşlarımız için de avantaj oldu. Bu yöne gidecek vatandaşlarımız için 10-11 kilometre gibi bir mesafe kısaldı.” dedi.

Şenol Kılıç, Yenice köyünü Enez Sahili’ne bağlayan 8 kilometrelik yolun maliyetinin 221 bin TL gibi görünse de, personel, mazot ve makine giderleri ile birlikte 500 bin TL’yi bulduğunu açıkladı.

Sütçüler köyünü Keşan-Enez kara yoluna bağlayan yaklaşık 5 km’lik yolunda da çalışmanın bittiğini belirten Kılıç, Vakıf köyündeki doğal arıtma çalışmasının sürdüğünü kaydetti. Şenol Kılıç, Vakıf köyündeki doğal artırma çalışmasının ardından aynı çalışmanın Abdurrahim köyünde yapılacağını söyledi. (NEŞE TOSUN)

 

 
Bu haber 1915 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR