Bugun...
Yazlığını kiralayanlar dikkat!
Tarih: 12-06-2017 08:55:00 + -


Yasaya uymayanlara ağır cezalar geliyor

Yazlığını kiralayanlar dikkat!

Yaz sezonunda nerdeyse iki yazlıktan birisinin kiralandığı Erikli ve Yayla sahillerinde, kiralama yaparken kurallara uymayanlara büyük cezalar geliyor.

Keşan Cumhuriyet Başsavcılığının talimatlarıyla büyük bir disiplin altına alınan sahil bölgelerinde, huzurun sağlanması ve güvenliğin de artırılması amacıyla yasalar çerçevesinde bazı uygulamalara özen gösterilmeye başlandı.

İlgili kurumlar tarafından yapılan çalışmalar kapsamında yazlıkları kiralayanlar da yasalar gereği kayıt altına alınacak.

Keşan İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Erikli Jandarma Karakol Komutanlığınca yürütülen çalışmalar kapsamında sahillerdeki bazı noktalara uyarı yazıları yapıştırıldı.

Yazıda şu bilgiler yer alıyor: “Özel veya resmi, her türlü konaklama tesisleri, özel sağlık müesseseleri ve günübirlik kiralanan evlerinin sorumlu işleticileri, tüm kayıtlarını bilgisayarda tutmak genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar sistemine bağlanmak mevcut bilgi belge ve kayıtlarının genel kolluk kuvvetlerine anlık olarak bildirmek zorundadır.

1- Genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlanmayanlara 10 bin 383 TL idari para cezası,

2- Genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlanarak anlık veri göndermeyen veya gerçeğe aykırı kayıt tutanlara 5 bin 191 TL idari para cezası,

3- Bu fillilerin tekrarı halinde işletme ruhsatları iptal edileceği.”

Aldığımız bilgilere göre jandarmanın kurallara uymayanlara hiçbir toleransta bulunmayacağı ve gerekli cezai işlemlerinin uygulanacağı öğrenildi. (SELİM ŞEN)
Bu haber 2181 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR