kartal escort
Bugun...
Yaşanan olaydan ders çıkarılmamış..!
Tarih: 09-10-2017 09:12:00 + -Yaşanan olaydan  ders çıkarılmamış..!

5 Ağustos 2017 Cumartesi günü Keşan halk pazarındaki tuhafiyeci esnafın bulunduğu Yukarı Zaferiye Mahallesi Şehitlik Caddesi Şube Sokak üzerinde meydana gelen olayda, pazarcı esnafın güneş ve yağmurdan korunmak için kullandığı çadırların iplerini bağladığı aydınlatma direği, rüzgarın şiddetini artması nedeniyle dibinden kırılmış ve direğin çadırların üzerine düşmesi nedeniyle şans eseri yaralanan olmamıştı.

Bu olayı ardından, sokak aydınlatma direklerinin pazarcı tezgahların iplerine dayanmadığı ortaya çıkmıştı.

Keşan halk pazarının kurulduğu Rasim Ergene Caddesi’nin İlyas Bey Caddesi üzerinde bulunan aydınlatma direğinin de devrilmesinin an meselesi olduğu gözlendi.

Birçok pazarcı çadırının iple bağlandığı aydınlatma direğinin giderek yamulduğu ve artık kırılma aşamasına geldiği görüldü.

Bir önceki kırılan aydınlatma direği olayın üzerinden sadece 2 ay geçmesine rağmen yetkililerin hâlâ ders almaması kafalarda soru işareti oluşturdu.

BİRİNİN ÖLMESİ Mİ GEREKİYOR?

Aydınlatma direklerine balon bağlanmasına izin vermeyen ilgili kurumun, pazarcı çadırlarının bağlanmasına neden göz yumduğu soruluyor.

Konuyla ilgili olarak pazarcı çadırlarının bağlanması için Keşan Belediyesinin de çözüm üretmesi isteniyor.

Çarşı merkezindeki birçok esnaf konuyla ilgili olarak düşüncelerini ortaya atsa da ilgili kurumlardaki yetkililerin çözüm için alternatif aramaması sorumsuzluğu ön plana çıkartıyor.

Haberdeki fotoğrafta yer alan söz konusu yamuk direğin birilerinin üzerine devrilmesi durumunda sorumluluğu hangi kurumun üsleneceği de merak ediliyor. (SELİM ŞEN)

 

 

 
Bu haber 1439 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ