Bugun...
Yarıyıl tatili başladı
Tarih: 20-01-2018 00:35:00 + -


*Keşan’da 13 bin 391 öğrenci karne aldı.

Yarıyıl tatili başladı

 

2017-2018 eğitim öğretim yılının 1. dönemi dün sona erdi.

Keşan’da 50 resmi, 17 özel olmak üzere toplam 67 kurumda; bin 108 öğretmen ile 13 bin 391 öğrenci yarıyıl tatiline girdi.

Yarıyıl tatiline girilmesi nedeniyle saat 10.30 sıralarında Ali Kale ve Kardeşleri İlkokulunda karne töreni düzenlendi.

Törene; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İlhan Saz, şube müdürleri, veliler ile öğrenciler katıldı.

Öğrenciler, karnelerinin protokolün elinden aldı.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Özder, eğitim öğretim yılını sorunsuz bir şekilde geride kaldığını belirterek, “Önümüzdeki dönem daha iyi bir eğitim dönemine başlayacağız. Bu yıl çok büyük bir sorun ile karşılaşmadık.” dedi.

İlhan Saz ise şunları söyledi: “2017-2018 eğitim öğretim yılı 1. yarıyıl sonunda Keşan ilçemizde 13 bin 391 öğrencimiz, bugün karne heyecanı yaşadı. İlçemizde bin 108 öğretmenimizle sorunsuz olarak 1. yarıyıl dönemini tamamlamış bulunmaktayız.

Sevgili öğrenciler; başarı birden çok faktöre bağlıdır. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma son derece önemlidir. Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatilde atmak en büyük hakkınızdır. Kitap okuma alışkanlığınızı pekiştirmek amacıyla bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum.

Değerli öğretmen arkadaşlarım; bugün sizlerin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmayı sınıflarımızda bekleyen öğrencilerimiz, yarın ülkemizi daha iyi seviyelere çıkarabilmek için bayrağı hepimizden teslim alacaktır. Elimizdeki cevheri gerektiği gibi işlersek verdiğimiz emekler asla boşa gitmeyecektir. Sevgi dolu, sabırlı, hoşgörülü, yenilikleri takip edip, bilgilerini güncelleyen ve bu bilinçle hareket eden siz değerli meslektaşlarımın yetiştirdiği öğrenciler her birimizin gururu olacaktır. Değerli veliler; karneler çocuklarımızın nasıl bir insan olduğunu ortaya koymaz, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu gösteren belgelerdir. Karneleri değerlendirirken, çocuklarımızı cesaretlendirmeli, özgüvenlerini yitirmelerine neden olacak kıyaslamalardan kaçınmalıyız. Esas olan çocuklarımızın mutluluğudur.

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2. döneme en iyi şekilde hazırlık yapmaktayız. 1. dönem çalışmalarımıza katkı sunan ve desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza, tüm kişi ve kurumlara destek ve katkılarından ötürü şükranlarımızı arz ediyor tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.”

2017-2018 eğitim öğretim yılının 2. dönemi 05 Şubat 2018 Pazartesi günü başlayacak. 2017-2018 eğitim öğretim dönemi ise 8 Haziran 2018 Cuma günü sona erecek. (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 813 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ