Bugun...
Vural ve Yetim, KÖYDES hakkında bilgi verdi
Tarih: 14-04-2018 23:46:00 + -Vural ve Yetim, KÖYDES hakkında bilgi verdi

Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği (KKHGB) Encümen üyeleri Adnan Vural ve Mehmet Ali Yetim, dün yaptıkları açıklamada, KÖYDES programının onaylandığını kaydetti.

Vural ve Yetim, birliğin yeni encümen üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdiğini dile getirdi.

“BİRLİK ENCÜMENİ OLARAK ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

KÖYDES programının belirlendiğini belirten Vural, “Birlik encümeni olarak Kaymakamımız Nuri Özder’in başkanlığında programı hazırladık. Edirne’ye sunduk ve onaylandı. Program kapsamında Şabanmera köyüne kadar 2 kilometrelik yolumuz var. Eseteçe Grubu boru hattını değiştireceğiz. Bazı köylerimizde bakım onarım ve sondaj çalışmaları yapacağız. Köylerimize parke taşı alacağız ve dağıtacağız. Birlik encümeni olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Birlikte ziyaretler yaparak, köylerimizin eksikliklerini tamamlayacağız.” dedi.

“16 MİLYON TL EDİRNE’YE GELDİ”

Açıklamasının devamında İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş’i de eleştiren Adnan Vural, Mehmet Geçmiş, köylerde yapılacak işlerle ilgili açıklamada bulunmuş. KÖYDES programını kendisi yapmış gibi beyanat vermiş. Mehmet Geçmiş’in açıklamalarını birlik encümenine hakaret sayarım. Sen kendi işine baksana. Kendi yapacağı işleri söylesin. Herkes kendi ilçesinde çalışma yaparak programını hazırladı. KÖYDES programı Bakanlıktan gelen ödenekle hazırlanıyor. 16 milyon TL Edirne’ye geldi. Bu para da ilçelerin köy nüfusuna göre aktarıldı.” şeklinde konuştu.

“TAŞ DAĞITIMINI KÖYLERİMİZİN DURUMUNA GÖRE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Daha sonra söz alan Yetim ise, şunları kaydetti: “Kasım ayında yatırım programlarını belirledik. KÖYDES programına ilave olarak daha çok iş yapma düşüncemiz vardı. Ancak Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından gelen yazı üzerine Valiliğimiz 2 kilometre sıcak asfalt yapımının programa alınmasını istedi. Paramızın neredeyse yarısı sıcak asfalta gidecek. İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, KÖYDES ile ilgili bilgileri vatandaşın bilgilenmesi için paylaştı. Seçilmiş bir kişinin bilgi vermesi gerekir. Bunun için de meclis başkanı CHP’li diye yüklenmenin anlamı yok. Biz kendi içerisinde köylerde yapılacak çalışmalarla ilgili ortak kararımızı alacağız. Taş dağıtımını köylerimizin durumuna göre gerçekleştireceğiz.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 239 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR