Bugun...
Vural, kesinleşen yatırım programı hakkında bilgi verdi
Tarih: 13-02-2018 23:43:00 + -Vural, kesinleşen yatırım programı hakkında bilgi verdi

İl Genel Meclisinin AK Partili üyesi Adnan Vural, dün yaptığı açıklamada İl Özel İdaresinin halinde 2018 yılı bütçe programının kesinleştiğini kaydetti.  

Yatırım programı hakkında bilgi veren Vural, “2017 yılı Kasım ayında yaptığımız bütçe çalışmalarında taslak şeklinde 2018 yılı bütçesi hazırlamıştık. Şubat ayında yaptığımız İl Genel Meclis toplantısında Keşan için yaptığımız yatırım çalışması ilk halinde yapıldığı gibi kabul edildi. Herhangi bir değişiklik olmadı. Aynı şekilde oy birliği ile meclisten geçti. 2018 yılı için planladığımız çalışmalar meclisten geçti. Yatırım programları ile ilgili yine bilgi vereyim; Kızkapan köyü yolu 2 kilometrelik ikinci kat asfaltı vardı, yapılacak. Altıntaş’tan Karacaali köyüne kadar yapılan yol tamamlanacak. Çamlıca, Gökçetepe arasındaki yol 2018 programında 10 kilometre yapılacak. Mahmutköy yolu ikinci kat asfalt şeklinde programa girdi. Maltepe, Karacaali stabilize bakım olacak. Gündüzler, Seydiköy, Mahmutköy, Türkmen ve Akçeşme için yine stabilize bakım yapılacak. Taslak şeklinde hazırlamıştır yatırım programını ve 2018 yılı Şubat ayında yaptığımız toplantıda kesinleşti. 2018 yılında bunları yapmaya devam edeceğiz. Erikli’den Karlıköy’e giden bir yol ayrımı var orası da yapılacak. Boztepe mezbaha yolu var, orası da programa girdi yapılacak. Paşayiğit Mahallesi’nden Çobançeşme’ye giden kestirme bir baraj yolu var, 2018 yılında birinci kat asfaltı yapılacak. 2018 yılı Keşan’ın köyleri için yol yılı olacak. Köylerimizde elimizde olan imkanlar ile ne gerekiyorsa 2018 yılında yapmaya çalışacağız.” dedi.

Sondaj ve arıtma ihtiyaçlarını sıralayan Adnan Vural, sözlerini şöyle tamamladı: “Çamlıca köyünün sondaj yenileme işi var. Aynı şekilde Çelebi ve Enez’e bağlı Karaincirli köyü var. Depo ve terfi irsaliye hattı yapılacak. Orhaniye ve Yayla’da sondaj açılma işi var. Mahmutköy’de enerji, sondaj ve terfi irsaliye hattı yapılacak. Danişment ve Erikli’ye doğal arıtma yapılacak. Siğilli ve Orhaniye köyümüze 75 biner lira çıktı. Orhaniye köyümüzün muhtarı düğün salonu yaptıracakmış, Siğilli için de değerlendirilecek. Bunlar 2018 yılı programına alındı.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 377 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ