Bugun...
Veli bilgilendirme toplantıları düzenlendi
Tarih: 06-06-2017 09:08:00 + -Veli bilgilendirme toplantıları düzenlendi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ortaokul 8. sınıf öğrenci velilerine yönelik “Mesleki eğitimin tanıtılması, mesleki eğitime yönlendirme ve rehberlik” konulu bilgilendirme toplantıları düzenledi.
Milli Eğitim bakanlığının 15.05.207 tarihli, mesleki ve teknik eğitimde yapılan değişikliklerin kamuoyu ile paylaşılması ve farkındalık oluşturulması genelgesi doğrultusunda gerçekleştirilen veli toplantılarına; Mesleki Eğitimden Sorumlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Büker, Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İlhami Ertem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Feride Mehmet Çuhacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Dr. Rıfat Osman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hersekzade Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezinden idareci/öğretmen ve Ortaokul 8. sınıf öğrenci velileri katıldı.
Mesleki ve teknik eğitimde meydana gelen değişikliklerin anlatıldığı toplantılarda; ortak sınavların ardından öğrencilerin lise tercihleri, meslek liselerinin öğrencilere sunduğu imkanlar, staj ücretlerinin 3/2’sinin devlet tarafından ödendiği, mesleki eğitim merkezlerinin 12 yıllık zorunlu eğitim kapsamına alındığı, ülkemizdeki en büyük işçi talebinin fabrika ve diğer işletmelerce kalifiye elemana yönelik olduğundan bahsedildi.
Ayrıca toplantılarda, Keşan’daki Meslek ve Teknik Anadolu Liselerinin tanıtımı yapıldı.
Bu haber 526 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR