Bugun...
Vatan Partisi İlçe Başkanı Çetin Alabak: “Ordumuza ve milletimize güveniyoruz”
Tarih: 15-07-2017 08:44:00 + -Vatan Partisi İlçe Başkanı Çetin Alabak: “Ordumuza ve milletimize güveniyoruz”

Vatan Partisi İlçe Başkanı Çetin Alabak, dün, “15 Temmuz Amerikancı çete kalkışmasını ordumuz ve milletimiz mahkum etmiştir!” başlıklı yazılı basın açıklamasında bulundu.
“FETHULLAHÇI ÇETE KALKIŞMASININ ORDUMUZ VE MİLLETİMİZ TARAFINDAN EZİLMESİNİN YILDÖNÜMÜNDEYİZ”
Alabak, “15 Temmuz Fethullahçı çete kalkışmasının ordumuz ve milletimiz tarafından ezilmesinin yıldönümündeyiz. Daha bu girişimin ilk saatlerinde halkımızın önüne çıkarak bu kalkışmanın ABD güdümünde Fethullahçı bir darbe girişimi olduğunu, ordumuzun bu girişimi ezeceğini duyurmuştuk. Nitekim Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine yerleştirilmiş bu yapı kısa sürede çökertilmiş, ABD’nin ülkemizi bölme ve yeniden bağımlı bir iktidar ile yönetme girişimi bozguna uğratılmıştır. Bu girişim esnasında kahramanca canlarını feda eden vatandaşlarımızı, güvenlik görevlilerimizi ve TSK mensuplarımızı saygı ile anıyoruz.  Bu darbe kalkışmasının bastırılmasında Türk Silahlı Kuvvetlerinin rolünü görmezden gelenler ve bu günlerde ordumuza karşı psikolojik savaş içerisinde olanlar Ömer Halisdemir’lerin kemiklerini sızlatmaktadırlar.” dedi.
“MEHMETÇİĞİMİZ BUGÜN VATAN SAVAŞINDA CANINI ORTAYA KOYMAKTADIR”
Çetin Alabak, sözlerini şöyle tamamladı: “Partimizin daha kalkışmanın ilk saatlerinde TSK’ ya yapmış olduğu çağrının, Fethullahçı çetenin bu girişiminin ezilmesinde büyük rolü olmuştur. Cumhurbaşkanlığı logosu ile hazırlatılan ve billboardlarda yer alan Mehmetçiği acz içerisinde gösteren afişler derhal kaldırılmalıdır. Mehmetçiğimiz bugün vatan savaşında canını ortaya koymaktadır. PKK’nın hendeklere gömülmesinde, Fırat Kalkanı harekatı ile ABD’nin koridor planının bozulmasında ve gerici yobaz terörünün ezilmesinde canla başla mücadele etmektedir. Mehmetçiğimizi acz içerisinde gösteren bu afişler ile vatan savaşındaki silahlı kuvvetler mensuplarımız rencide edilmiştir. Bu afişlerin hazırlanmasında rolü olanlar eğer hatalı olduklarını kabul etmezler ise ülkemize karşı düşmanca duygular içerindedirler. Partimiz, ABD’nin ülkemizin bağımsızlığına yönelik her türlü girişimini püskürtme ve bozguna uğratma kararlılığındadır. Ordumuza ve milletimize güveniyoruz. Tam bağımsız, laik ve demokratik Türkiye hedefimizi milli bir iktidar seçeneği ile taçlandıracağız.”
Bu haber 231 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ