Bugun...
Uzunköprü, OSB’de Keşan’ın önüne geçti
Tarih: 06-12-2017 09:29:00 + -Uzunköprü, OSB’de Keşan’ın önüne geçti

Edirne İl Genel Meclisinin CHP’li üyesi Mehmet Ali Yetim, yaptığı açıklamada, OSB konusunda bir arpa boyu yol alınamadığını, Uzunköprü’nün bu konuda önemli bir adım atarak kuruluşu için üyelerini belirlediğini söyledi.

“UZUNKÖPRÜ OSB’NİN KURULUŞU İÇİN ÜYE BELİRLENMESİ İSTEMİYLE TOPLANDIK”

Edirne İl Genel Meclisi olarak, Uzunköprü’de kurulması düşünülen OSB için olağanüstü toplandıklarının belirten Yetim, “Uzunköprü OSB’nin kuruluşu için üye belirlenmesi istemiyle toplandık. Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından Uzunköprü’de OSB kuruluyor. OSB, Kavacık Köyü mevkisinde olup; 171 hektarlık alana sahip. OSB, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odasının girişimiyle başladı. 31 Ağustos 2016 tarihinde OSB’nin kurulması için başvuruda bulunmuşlar ve gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, yer seçimi de belirlenmiş. Yetkililer, kuruluş protokolü için İl Genel Meclisinden de üye istendi ve bizlerde üye verdik. Ben de yedek üyeler arasında yer aldım.” dedi.

“OSB’NİN UZUNKÖPRÜ’YE KURULMASI CİDDİ BİR KATMA DEĞER KATACAKTIR”

Uzunköprü’de OSB’nin kuruluş amacı hakkında bilgi veren Mehmet Ali Yetim, şunları söyledi: “Uzunköprü’de tarım makineleri üreten sanayicinin büyümesini sağlamak, tek tip işletmeler için yatırım oluşturmak amacıyla kurulmaktadır. Yunanistan ve Bulgaristan’a yakın olması da bir avantaj olarak görülmektedir. OSB’nin Uzunköprü’ye kurulması ciddi bir katma değer katacaktır. OSB’nin Uzunköprü’ye hayırlı olmasını diliyorum.”

“HERKESİN BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLMASI GEREKİYOR”

Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut’a Keşan Gıda İhtisas OSB’nin son durumunu sorduğunu dile getiren Yetim, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Keşan’daki OSB’nin kuruluşu konusunda 2 yıldan bu yana yaygara kopartılıyordu. Müdürümüz, Keşan’daki OSB yerinin halen mera vasfında olduğunu ve herhangi bir değişikliğin yaşanmadığını bizimle paylaştı. Kısacası, Keşan OSB konusunda bir arpa boyu yol kat edilmemiş. Yaşanan bu duruma üzüldüm. Keşke, Keşan’daki OSB içinde böyle toplantılar yapıp, çalışmalara başlayabilseydik. Ama Uzunköprü, Keşan’dan önce OSB’yi hayata geçireceğe benziyor. Herkesin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerekiyor.” (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 444 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR