kartal escort
Bugun...
Umuma açık işletmeler sahura kadar açık kalabilecek
Tarih: 15-05-2018 00:25:00 + -Umuma açık işletmeler sahura kadar açık kalabilecek

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, yarın başlayacak Ramazan ayı öncesi yaptığı açıklamada, Ramazan ayı boyunca umuma açık işletmelerin sahura kadar açık kalabileceğini bildirdi.

Çakmak, konuyla ilgili Keşan Belediye Başkanlığına yapmış oldukları müracaat sonucu, Belediye Encümeninin Belediye sorumluluk sınırları içindeki içkisiz lokanta, köfteci, kahvehane ve cafelerin sahura kadar açık kalabileceği kararının alındığını kaydetti.

RAMAZAN PİDESİ BU YIL DA ZAMSIZ SATILACAK

Hüseyin Çakmak, Ramazan ayının vazgeçilmezi olan Ramazan pidesinin bu yıl da geçen yılki fiyattan satışa sunulacağını söyledi.

Çakmak, 300 gr yumurtalı susamlı pidenin fiyatının 2,25 TL, 500 gr olan yumurtalı susamlı pidenin 3,5 TL’den satışa sunulacağını belirtti.

BASİT USUL VERGİ MÜKELLEFİ ÜYELERİN SÖZLEŞME İMZALAMASI ZORUNLU

Hüseyin Çakmak, basit usul vergi mükelleflerine yönelik de şu bilgiyi verdi: “E-Bayan Sistemine geçileceğinden odamıza mensup basit usul vergi mükellefi üyelerimizin, odamıza gelerek sözleşme imzalaması gerekmektedir. Odamız ile sözleşme imzalamayan üyelerimizin muhasebelerini tutmamız mümkün olmamaktadır. Bu nedenle sözleşme zamanı azaldığından bir an önce odamıza Müracaat ediniz. Daha sonra doğacak sorumluluklardan mesul değiliz. Üyelerimizi duyarlı olmaya ve odamıza gelerek bilgi almalarını önemle rica ediyoruz.

Tüm halkımıza ve esnafımıza hayırlı Ramazanlar dileriz.” (NEŞE TOSUN)

 
Bu haber 170 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ