Bugun...
Uğur Temel Lisesi 49 öğrencisini mezun etti
Tarih: 31-05-2017 22:32:00 + -Uğur Temel Lisesi 49 öğrencisini mezun etti

Özel Keşan Uğur Temel Lisesi mezuniyet töreni, 30 Mayıs 2017 Salı günü saat 18.00 sıralarında gerçekleştirildi.

Değirmentepe Restaurant’ta yapılan törene; İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İlhan Saz ve şube müdürleri, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Tören, mezun olacak öğrencilerin yerlerini almasının ardından, öğretmenlere çiçek sunulmasıyla başladı. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Uğur Okulları Trakya Bölge Koordinatörü Sevtap Engin, şunları söyledi: “Gençlerimizin ve bizlerin yanımızda olduğunuz için teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz; ‘Kırmızı halı istemiyoruz, bastığımız taşı bileceğiz. Arkamızda değirmen olacak, çünkü üreteceğiz. Arkamızda Keşan rüzgarı varken, rüzgardan da fayda yaratmayı bileceğiz.’ dediler. Uğur okulları sadece 2 yıldır bu şehirde. Her birinin kökleri size bağlı olduğu için çok kıymetliler. Çok kısa sürede çok şey aldıklarına tüm meslektaşlarımla birlikte bugün siz de tanıklık ediyorsunuz. Bugün 49 tane mezun veriyoruz. Türkiye ve dünya için her biri değer. Mezun olan öğrencilerimizin hepsinin dersine girdim. Tek şey söyledim; iyi insan olun, bütün derdiniz bu olsun. Köklerinizi unutmayın ve dimdik uzağa bakın. Yolunuz açık olsun.” dedi.

Tören, okul birincisi Aleyna Yıldırım, okul ikincisi Elif Sönmez, okul üçüncüsü Ece Çokal’a plaket verilmesiyle devam etti.

Daha sonra ise okul birincisi Yıldırım, kürsüye gelerek öğrenciler adına konuşma yaptı, ardından da yaş kütüğüne plaka çaktı.

Törende, bayrak-flama devir teslimi gerçekleştirildi. 12. sınıf öğrencileri Ali Kırmızı ve Tuğçe Kurt,

11. sınıf öğrencileri Görkem Duygu ve Oya Yağan’a bayrak ve flamayı teslim etti.

Tören, öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

(AYHAN GÜLVER)
Bu haber 542 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ