Bugun...
Türk Kızılayı Keşan Şubesi yönetimi, Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti
Tarih: 10-02-2018 09:23:00 Güncelleme: 10-02-2018 09:30:00 + -Türk Kızılayı Keşan Şubesi yönetimi, Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti

Türk Kızılayı Keşan Şubesi Başkanı Vedat Koyuncu ve Yönetim Kurulu üyeleri, dün, Keşan Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

Ziyarette Vedat Koyuncu, Türk Kızılayı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yapılan “Güvenli Yaşam Takvimleri”ni, Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz’a teslim etti.

“ÇOCUKLARI KÜÇÜK YAŞTA BİLİNÇLENDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

‘Güvenli Yaşam Takvimleri’ hakkında bilgi veren Vedat Koyuncu, şunları söyledi: “Türk Kızılayı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olan ‘Güvenli Yaşam Takvimleri’ni ilkokullara dağıtmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ettik. Bu takvimler aracılığıyla çocukların güvenli yaşamasını öğretmeye çalışıyoruz. Ağaç yaşken eğilir, bu amaçla böyle bir çalışma yaptık. Takvimlerin içeriğinde; yangın anında ne yapılabilir ve nasıl önlem alınabilir, ufak yaralanmalarda neler yapılır, acil durumlarda nerelerini arayacakları gibi bilgiler bulunuyor. Çocukları küçük yaşta bilinçlendirmeye çalışıyoruz.”

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine asaleten atanan İlhan Saz’a görevinde başarılar dileyen Koyuncu, İlhan Saz’ın asil olarak atanmasından dolayı yönetim kurulu olarak ziyaret ettik. Görevinde başarılar diliyoruz.” dedi. (AYHAN GÜLVER)
Bu haber 239 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ