kartal escort
Bugun...
Trol ve gırgırlar Sultaniçe’de de istenmedi
Tarih: 17-07-2018 23:57:00 + -Trol ve gırgırlar Sultaniçe’de de istenmedi

Enez Limanı’na girmesi istenilmeyen trol ve gırgırlara, Sultaniçe’de de tepki verildi.

Sultaniçe Sahilinde toplanan vatandaşların, trol ve gırgırları istememesinden ötürü yaşanan gerginlik nedeniyle, sahile çok sayıda çevik kuvvet ekibi gönderildi.

Bilindiği gibi, 13 Mart 2018 Salı günü meydana gelen olayda; Enez Limanı’nda balık restoranı işleten 44 yaşındaki Halil Çayır, gırgırlarda çalışan işçiler tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü. Geçtiğimiz hafta için Enez Limanı’nda toplanan vatandaşlar da, trol ve gırgırları istemediklerini belirterek, limanda eylem yaptı. Bu eyleme Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı ile siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de destek verdi.

Sultaniçe Sahilinde toplanan vatandaşlar da, Enez’de üzücü bir olay yaşandığını ve bundan ötürü sahillerinde  trol ve gırgırları istemediklerini söyledi.

“GIRGIR VE TROLLERE KARŞI BİR AYAKLANMA OLDU”

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Sultaniçe Köyü Muhtarı Erhan Arı,  “Gırgır ve trollere karşı bir ayaklanma oldu. Şu anda limanımıza girmek isteyen trol veya gırgır yok. Vatandaş yaşanan girişim üzerine tepkisini gösterdi. Limanda çevik kuvvet görevlendirilmiş. Gece de nöbet tuttular. Şimdilik bir sıkıntı yok.” dedi.

“KÖYLÜMÜZÜN TEPKİSİ SÖZ KONUSU”

Sultaniçe Limanı’nın trol ve gırgırlara kapılı olduğunu ifade eden Arı, “Ancak nasıl olduysa açılmış. Köyümüzde 70-80 hane balıkçılıkla geçiniyor. Troller balıkçılığa zarar veriyor. Bundan dolayı da bir tepki var. Keşke Saros Körfezi korumaya alınsa. Ancak bu konuda biz yapabileceğimiz bir şey yok. Beklentimiz; devletimizin bu yönde karar alması. Biz trol ve gırgırların gelmemesini istiyoruz. Vatandaşımızı sakinleşmeye çalışıyoruz. Türkiye’de bir hukuk var ve biz de sorunlarımızı gerekli mercilere bildiriyoruz. Olay çıkmasın diye tedbirlerimizi alıyoruz. Köylümüzün tepkisi söz konusu. Enez’deki olaya burada da tepki gösterenler var. Enez’den gelenler oluyor.” (AYHAN GÜLVER)    
Bu haber 382 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ