Bugun...
TMO’da alımlar başladı
Tarih: 29-06-2017 09:09:00 + -TMO’da alımlar başladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Keşan Ajans Amirliği, buğdayda taahhütname ve emanet alımlarına başladı.
AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık ile İl Genel Meclisinin AK Partili üyesi Adnan Vural ve Keşan Ziraat Odası yönetimi, TMO'yu ziyaret etti.
TMO Keşan Ajans Amirliği, "http://randevu.tmo.gov.tr" internet adresinden randevu alan çiftçilerin buğday ürünlerini dün itibarıyla almaya başladı.
Boyalık ve Vural, sabahın erken saatlerinde traktör ve kamyonlara yükledikleri buğdayı TMO Keşan Ajans Amirliği önüne getirerek, sıraya giren çiftçileri ziyaret etti.
Saat 11.00 sıralarında TMO Keşan Ajans Amirliğine gelen Hüseyin Boyalık ve Adnan Vural'ı, TMO Keşan Ajans Amirliği Müdürü Ali Gücüyeter karşıladı.
BOYALIK: “FİYATIN, GEÇEN YILKİ FİYATLARIN %10'UN ÜZERİNDE OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”
Çiftçiler ve TMO personeli ile bir süre sohbet ettikten sonra açıklama yapan Hüseyin Boyalık, yağışlı geçen bir mevsimin ardından buğday hasadına başlandığını belirterek, “Çiftçilerimize öncelikle; Allah kar bereketi versin. Bu bereketin yanında, Toprak Mahsulleri Ofisi de üzerine düşeni yaparak emanet usulü buğday alımına başladı. Bu alımla birlikte piyasada bir denge oluşacak. Çiftçimiz, hiçbir zaman devlet tarafından yalnız bırakılmayacak. İnşallah buğday taban fiyatı da birkaç gün içerisinde açıklanacak. Fiyatın, geçen yılki fiyatların %10'un üzerinde olacağını düşünüyoruz. Bu demektir ki; buğday üreticisi para kazanacak. Bu yıl çiftçilerimizin iyi verim elde ettiğini duyuyoruz. TMO alımlarını bu şekilde sürdürecek ve bunun yanında çiftçilerimizin elde edeceği verimler iyi olursa, buğday üreticisi zor günler geçirmeyecek. Çiftçiye verilen destekler ve önem Adale ve Kalkınma Partisi döneminde gerçekten büyüktür.” dedi.
“HER ZAMAN ÜRETEN İNSANIN YANINDAYIZ”
Atatürk'ün, "Köylü bu milletin efendisidir." sözünü hatırlatan Boyalık, şunları söyledi: “Köylü demek çiftçi demektir. Biz her zaman üreten insanın yanındayız. Buğdayımız, ekmeğimizin ham maddesidir. Dolayısıyla ekmek bizim için kıymetlidir ve bizler çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz."
GÜCÜYETER: “TOPLAM KAPASİTEMİZ 25 BİN TON”
Alımlar ile ilgili bilgi veren Ali Gücüyeter ise günlük 800 ton alım kapasitesi olduğunu dile getirerek, "Toplam kapasitemiz 25 bin ton. Hayırlısıyla iyi bir alım sezonu geçirmeyi temenni ediyoruz. Bol verimli ve kazançlı bir sezon dilerim." şeklinde konuştu.
KEŞAN ZİRAAT ODASI YÖNETİMİ ZİYARET ETTİ…
Günün ilerleyen saatlerinde, Keşan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Mangır ile bazı Yönetim Kurulu üyeleri de TMO Keşan Ajans Amirliğine giderek, burada Ali Gücüyeter ile görüştü. Alımlar ile ilgili açıklama yapan Mangır, alım sezonunun tüm çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulunarak, şu şekilde konuştu: “Bu yıl verim de kalite de yüksek. Bunun nedeni de yağışların zamanında ve bol miktarda olmasıdır. Ancak fiyat konusunda biraz endişemiz var. İyi bir fiyat bekliyoruz. Buğday üreticisinin maliyetleri yüksek. Ayrıca, buğdayda verilen destek 2009 yılından beri 5 kuruş olarak devam ediyor. İnşallah devletimiz bu konuda da iyi bir şeyler düşünür. Bizi, başarılı çalışmalarından dolayı Ali Gücüyeter müdürümüze de teşekkür ederiz.”
Gücüyeter de ziyaret nedeniyle Keşan Ziraat Odası yöneticilerine teşekkür etti. 
Bu haber 461 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ