Bugun...
TKP Keşan İlçe Örgütünden Keşan Belediyesine eleştiri: “Biri yer biri bakar, kıyamet bundan kopar”
Tarih: 05-02-2018 09:18:00 + -


TKP Keşan İlçe Örgütü, Keşan Belediyesini yönetenlere sordu: “Yüzlerce işçinin 3 aydır maaş alamaz maddi sıkıntı çekerken belediye yöneticilerinin yüksek meblağlarda maaş alıyor iddialarına neden sessiz kalınıyor?”

TKP Keşan İlçe Örgütünden Keşan Belediyesine eleştiri: “Biri yer biri bakar, kıyamet bundan kopar”

Türkiye Kominist Partisi (TKP) Keşan İlçe Örgütünden, 3 Şubat 2018 Cumartesi günü yapılan yazılı açıklamada, taşeron işçilerin maaşlarını ödemeyen Keşan Belediyesi eleştirildi.

Açıklamada, şunlar ifade edildi: “Keşan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan taşeron işçiler 3 aydır maaşlarını alamadıkları için iş bırakma eylemi gerçekleştirmiş, belediyenin temizlik işleri müdürlüğü önünde toplanarak şikayetlerini belirtmişlerdir. Düzenli maaşlarını alamadıkları için borçları artmış emekçiler bankaların zulmüne terk edilmiştir.

Türkiye Komünist Partisi, işçi sınıfının partisidir. İşçi sınıfı adına ülke ve dünya meselelerine müdahale eder. İşçi sınıfının emekle ve mücadeleyle birikmiş, tertemiz, adaletli ve vicdanlı dünya görüşünü ülke ve dünya meselelerine uygular. Türkiye Komünist Partisi olarak soruyoruz:

1) İşçilerin 3 aylık alacağının 1 ayını şubat ayında ödeneceği söyleniyor. Soruyoruz:  Belediye Başkanı, Belediye Başkan yardımcıları ve Belediye Meclis üyeleri  3 ay maaş almadan yaşayabilirler mi?

2) Yüzlerce işçinin 3 aydır maaş alamaz maddi sıkıntı çekerken belediye yöneticilerinin yüksek meblağlarda maaş alıyor iddialarına neden sessiz kalınıyor?

3) Milyonlarca işçi adalet için yürürken Keşan’da temizlik işçilerinin 3 ay maaş alamamaları ve taşerona mahkum edilmeleri ne kadar adaletli?

Türkiye Komünist Partisi, işçi sınıfını bugünün sorunlarına vakit kaybetmeden müdahale etmeye çağırıyor.

Emekçiler, her konuda söz söylemeli, karanlığı yırtmak için her alanda gücünü göstermelidir.

En çok da kendi hakkını almayı bilmeli, alın teriyle ayakta duran kendi sınıf kardeşleriyle omuz omuza verebilmelidir.

Keşan ‘da emekçilerin hak arama mücadelesini ve insanca yaşam koşullarının oluşması için halkın gerçek seçeneğini güçlendirmeye çağırıyoruz.” (HABER MERKEZİ)
Bu haber 442 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ