Bugun...
THK Keşan Şubesinin Model Uçak kursları başladı
Tarih: 13-03-2018 08:50:00 + -THK Keşan Şubesinin Model Uçak kursları başladı

Türk Hava Kurumu (THK) Keşan Şubesi, baharın ilk ışıklarıyla çocuklarımız ve gençlerimizin baharın rehavetinden etkilenmemeleri için okullardan gelen istekler üzerine model uçak kurslarını başlattı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözünden de yola çıkarak THK Keşan Şubesindeki Model Uçak öğretmenleri tarafından orta öğretimden kişisel başvuruları karşılamak amacıyla Şube Binasında başlatılan kurslara devam ediliyor.

Ayrıca taşımalı eğitim veren Orhaniye İlkokulunda da Okul Müdürü Hüseyin Yavaş’ın Keşan İlköğretim Müdürlüğünden aldığı olurla okulunda kurduğu Havacılık Kulübü içinde istekli olan öğrencilere Model Uçak Kursu açılmasına destek vererek Türk Hava Kurumunun çalışmalarına katkıda bulundu.

THK Keşan Şubesi yöneticileri, Okul Müdürü Yavaş’ın kurs isteğine olumlu desteklerinden dolayı da Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz’a teşekkür etti.

2017-2018 eğitim öğretim yılının 2. döneminde ortaokullardan şu ana kadar Rasim Ergene Ortaokulundan beş öğrenci Model uçak kursuna şube binasında devam ederken, ilkokullardan da Orhaniye İlkokulunda Cumartesi günleri 09.30 ile 13.00 saatleri arasında okul müdürünün gösterdiği sınıfta 14 öğrenciyle kurs sürdürülüyor.

2017-2018 eğitim öğretim yılı içersinde daha fazla ilk-orta ve liselerden Model Uçak kursuna talep gelip kurs açıldığında, öğretim yılının son haftasında kurslarda yapılan “Ata Model” uçak yarışması ve havacılık şenliğinin Keşan Atatürk Stadı’nda yapılabileceği de kaydedildi.

Türk Hava Kurumu Keşan Şubesi olarak okullardan Model Uçak Kursu açılması talebi gelmesi durumunda bunu karşılayabileceklerini belirten yöneticiler, “Okulunda Havacılık Kulübü mevcut olmayan öğrencilere de THK Keşan Şube binasında Model Uçak Kursu verilmektedir. Kursun sonunda kursiyerlere Dünya Sivil Havacılığın (FAI) sertifikası verilmektedir.” dedi. (HABER MERKEZİ)
Bu haber 313 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR