Bugun...
T.C.ENEZ İCRA DAİRESİ 2017/33 TLMT.
Tarih: 30-01-2018 22:52:00 + -


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN 

Özellikleri: Edirne İl, Enez İlçe, 107 Ada, 1 Parsel, Taşınmaz denize yaklaşık 700 m mesafededir. Bina iki katlı olup betonarme sistem yapılmıştır. Yazlık konut olarak kullanılmaktadır. Eğimli bir arazi üzerine yapılmış olan binaların ön tarafı ile arka tarafı arasında yaklaşık 80 cm kot farkı bulunmaktadır. Bitişik sıra evler şeklinde yapılmış olan bina iki tarafından komu dairelere bitişiktir. İçten merdivenli dubleks yapıdır. Çatısı betonarme döşeme üzerine ahşap çatı şeklinde yapılmış ve çatı üzeri kremit kaplanmıştır. Duvarları sıvalı ve boyalıdır. Zemin katta binanın deniz tarafında terası ve arka tarafında giriş terası ile salon, wc ve açık mutfak yapılmıştır. Üst katta deniz tarafında bir balkon ile iki yatak odası, banyo ve hol bulunmaktadır. Doğramaları plastik iç kapıları ahşap olup döşeme kaplaması seramiktir. Bina alanı 66,57 m2’dir.

Adresi                         : Büyükevren Köyü 107 Ada 1 Parsel Enez/EDİRNE

Yüzölçümü                  : 25.873,17 m2

Arsa Payı                     : 1/228

İmar Durumu               : dosyada

Kıymeti                        : 153.452,90 TL

KDV Oranı                   : %1

Kaydındaki Şerhler      : dosyada

1. Satış Günü              : 04/04/2018 günü 09:30-09:35 arası

2. Satış Günü              : 30/04/2018 günü 09:30-09:35 arası

Satış Yeri                    : Enez Hükümet Konağı Zemin Kat Çay Ocağı önü

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu’nun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/33 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 23/01/2018                                             
Bu haber 646 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER RESMİ İLANLAR HABERLERİ