Bugun...
T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ
Tarih: 21-11-2017 10:33:00 + -


2015/4105 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN 

Özellikleri: Edirne İl, Keşan İlçe. Büyükcami Mah. Bulunan 389 Ada, 40 Parselde bulunan 692                     m2 alana sahip üç katlı on iki daireli kagir apartmanda bulunan borçlu adına kayıtlı 1/12 arsa paylı F blok birinci kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm 100 m2dir. Tapu  kaydında mesken vasfında olup 1 antre 1 mutfak 1 salon 2 yatak odası 1 banyo 1 wc den ibaret ıslak hacimler ve mutfak zemin karo seramik kaplama, ahşap iç kapı ve pencere doğramalı bodrum katında kalorifer kazan daieresi bulunan ve mesken olarak kullanılmaktadır.

Yüzölçümü:            100 m2

Arsa Payı:              1/12

İmar Durumu:         Yok

Kıymeti:                 110.750,00 TL

KDV Oranı:             %1

Kaydındaki Şerhler: Dosyasındadır.

1. Satış Günü:        15/01/2018 günü 10:30-10:35 arası

2. Satış Günü:        16/02/2018 günü 10:30-10:35 arası

Satış Yeri: KEŞAN BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI GİRİŞ KAT ZABITA ANONS BÜROSU

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu’nun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4105 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 13/11/2017
Bu haber 774 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER RESMİ İLANLAR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR