kartal escort
Bugun...
T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2018/40 TLMT.
Tarih: 15-02-2018 07:10:00 + -


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2018/40 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN 

Özellikleri        : Edirne İli Keşan İlçesi Gökçetepe Köyü Bağlar Civarı Mevkii 421
Parsel Tapu kaydına ve bilirkişi raporuna göre tarla vasfında taşınmazın tam hissesi.

Halihazır durumu: Taşınmaz  içinde betonarme karkas yapının bodrum katı 50 m2 kullanım alanlı açık mutfak-salon ve 1 banyo/wc nin olduğu zemin döşemesi karo seramik kaplama mesken olarak kullanıldığı görülmekle yan girişi yapılan 70 m2 kullanım alanlı zemin katın bulunduğu ön kısımda barbekülü balkonu içeride salon-mutfak duş ve wc si bulunan binanın içeriden merdivenle 1. kata çıkıldığı bu katın da 70 m2 kullanım alanlı içinde yatak odaları ve banyo-wc si bulunan dubleks yazlık konut binası olarak kullanıldığı ve yine bu binaya bitişik 2 katlı yığma kargir alt kat 10 m2 üst kat 10 m2’den ibaret kömürlük ve odunluk olarak kullanılan binanın olduğu, bahçe içinde muhtelif yaş ve adette ceviz badem vs. meyve ağaçlarının olduğu taşınmazın ekonomik gelir getirici bir tarım yapılmadığı gözlendiği bilirkişi raporunda belirtilmiştir.

Yüzölçümü                  : 1.553,88 m2 İmar Durumu: Yok Kıymeti: 527.674,00 TL KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler      : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü              : 16/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü              : 11/05/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri                    : Keşan Belediyesi yeni hizmet binası D blok ikinci kat zabıta odası

Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu’nun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/40 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olu-nur. 12/02/2018                                             
Bu haber 702 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER RESMİ İLANLAR HABERLERİ