Bugun...
T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2016/462 TLMT.
Tarih: 22-06-2017 11:27:00 + -


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2016/462 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Edirne ili Keşan ilçesi Yukarı Zaferiye Mahallesinde 1458 Ada 3 Parselde 3909,98 m2 yüzölçümlü arsa nitelikli A blok 4. Kat 14 nolu bağımsız bölüm mesken 31/1064 arsa paylı borçlu adına kayıtlıdır.

Keşan belediyesi onaylı imar durumuna göre 6 kat bahçeli nizam yapılaşmaya müsait olup yapılaşma bitmiştir. Elit-7 A blok 4. kat 14 nolu bağımsız bölüm mesken 135 m2 kullanım alanlı içinde 1 antre 1 mutfak 1 salon 3 yatak odası 1 banyo wc den ibaret ıslak hacimlerin zemini karo seramik kaplama mutfak ve antre mermer kaplama diğer odalar laminant parke tavanlar kartonpiyerli ve duvarlar saten boyalı ahşap iç kapı ve pvc dış doğramalı kaloriferli asansörlü balkonlar katlanır camlı mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Söz konusu taşınmazın üzerinde yer alan binanın hali hazır durumu bulunduğu konum itibariyle çarşı merkezine uzak konumda yeni adliye binasına yakın olup her türlü alt yapı hizmetlerinden yol su elektrik kanalizasyon tam olarak yararlanmaktadır.

Kıymeti: 215.200,00 TL KDV Oranı: %1 Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 16/08/2017 günü 10:00-10:05 arası

2. Satış Günü: 11/09/2017 günü 10:00-10:05 arası

Satış Yeri: Keşan İcra Dairesi Önü- Keşan Adalet Sarayı Zemin Kat KEŞAN/EDİRNE

Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu’nun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/462 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/06/2017
Bu haber 711 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER RESMİ İLANLAR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR