Bugun...
T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2016/398 TLMT.
Tarih: 29-06-2017 11:19:00 + -


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2016/398 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Edirne, Keşan, Yukarı Zaferiye Mahallesi, 1458 Ada, 3 Parsel, 3909,98 m2 miktarlı arsa vasfındadır. Kat irtifakı tesis edilmiş olup, 30/1064 arsa paylı A Blok, Zemin Kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm (eklenti 2 nolu depo) mesken borçlu adına kayıtlıdır. Onaylı imar planında; bahçeli nizam, E=1.00, hmax=21.50 mt 7 kat inşaat izinlidir. Halihazırda; 1 antre, 1 mutfak, 1 salon, biri ebeveyn banyolu 3 yatak odası, 1 banyo wc den oluşmaktadır. Antre koridor ve ıslak hacimler seramik, salon ve yatak odaları laminant parke döşeme kaplamalıdır. Duvarlar ve tavanlar saten plastic boya badanalı, kartonpiyerli, çelik giriş kapılı, ahşap iç kapı, ahşap görünümlü pvc dış kapı pencere doğramalıdır. 135 m2 alanlı asansörlü ve kaloriferli olup, kullanılır durumdadır.

Kıymeti: 200.000,00 TL KDV Oranı: %1 Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü: 17/08/2017 günü 11:00-11:05 arası

2. Satış Günü: 14/09/2017 günü 11:00-11:05 arası

Satış Yeri: Keşan İcra Dairesi Önü- Keşan Adalet Sarayı Zemin Kat KEŞAN/EDİRNE

Satış Şartları: 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu’nun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/398 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/06/2017
Bu haber 539 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER RESMİ İLANLAR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR