kartal escort
Bugun...
T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2013/6434 ESAS
Tarih: 21-03-2018 22:37:00 Güncelleme: 21-03-2018 22:39:00 + -


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KEŞAN İCRA DAİRESİ 2013/6434 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN 

Özellikleri        : Edirne İli Keşan İlçesi Yukarızaferiye Mahallesi 1224 Ada 7 Parsel 345,81 m2 alanlı 1/2 arsa paylı zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm mesken borçlu adına kayıtlıdır. Edirne İli Keşan İlçesi Yukarızaferiye Mahallesi Pırnarlık Kalebayırı yolu mevkiinde yer alan taşınmaz bodrum kat üzeri iki katlı betonarme karkas üzeri çatısız zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm 120 m2 kullanım alanlı içinde 1 antre 1 salon 1 mutfak (balkonlu) 3 yatak odası 1 banyo wc’nin yer aldığı ıslak hacimlerin zeminleri karo seramik kaplama ahşap iç kapı PVC dış doğramalı sobalı mesken olarak kullanılır durumdadır. İmar planına göre bahçeli nizam 2 kat yapılaşmaya müsait olup yapılaşma tamamlanmıştır.

Kıymeti            : 120.700,00 TL  KDV Oranı : %1  Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü   : 14/05/2018 günü 10:00-10:05 arası

2. Satış Günü   : 08/06/2018 günü 10:00-10:05 arası

Satış Yeri         : Keşan Belediyesi yeni hizmet binası D blok ikinci kat zabıta odası

Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu’nun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/6434 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/03/2018  
Bu haber 380 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER RESMİ İLANLAR HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR